در آستانه سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران؛

بسته کتاب "شورای‌نگهبان" معرفی شد

در بسته کتاب شورای نگهبان٬ کتاب‌هایی با عناوین نگهبان آرا،بررسی تطبیقی کارویژه‌های شورای نگهبان در ایران، فرانسه و آمریکا، و تاریخچه و جایگاه شورای نگهبان، توسط پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی معرفی شده است.
چهارشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳

در آستانه سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران٬ پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی بسته کتاب با موضوع "شورای نگهبان" را برای استفاده علاقمندان معرفی کرد.

در این بسته٬ کتاب‌هایی با عناوین نگهبان آرا، بررسی تطبیقی کارویژه‌های شورای نگهبان در ایران، فرانسه و آمریکا، و تاریخچه و جایگاه شورای نگهبان در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد.


1.نگهبان آرا

این کتاب٬ گزارش شورای نگهبان از اقدامات آن شورا برای رسیدگی به شکایات نامزدهای انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در سال 88 است و در این کتاب اقدامات قانونی شورای نگهبان و عملکرد آن پس از انتخابات 88 مورد بررسی و واکاوی قرار می‌گیرد.

در کتاب نگهبان آراء اسنادی درباره انتخابات ریاست جمهوری دهم منتشر شده است.

این کتاب در 2000 نسخه با قیمت 1300 تومان توسط انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و منتشر شده است.


بسته کتاب


2.بررسی تطبیقی کارویژه‌های شورای نگهبان در ایران، فرانسه و آمریکا

این کتاب در 3 فصل تهیه و تنظیم شده است که در فصل اول به بررسی وظایف شورای نگهبان در بدو تاسیس تا امروز و نقش آن شورا در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران می‌پردازد.

فصل دوم و سوم نیز به تفسیر قانون اساسی و نظارت بر انتخابات در ایران، فرانسه و آمریکا پرداخته و آن را تشریح و مقایسه می‌کند.

این کتاب در 2000 نسخه با قیمت 1200 تومان توسط انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و منتشر شده است.


بسته کتاب


3.شورای نگهبان، تاریخچه و جایگاه

در این کتاب با واکاوی تاریخچه شورای نگهبان، جایگاه آن در نظام جمهوری اسلامی ایران بررسی شده است.

در مقدمه کتاب آمده است: جایگاه و اعتبار ویژه شورای نگهبان به گونه‌ای است که بر اساس اصل 93 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی بدون وجود شورای نگهبان اعتبار قانونی ندارد. بنابراین نهاد مذکور ضامن اجرا و پایبندی به احکام و موازین اسلام و قانون اساسی به شمار می‌آید و تمام وظایف قانونی آن اعم از نظارت بر مصوبات مجلس شورای اسلامی، نظارت بر انتخابات های مختلف و تفسیر قانون اساسی در راستای همان وظیفه ذاتی و مبنایی "نگهبانی" از نظام جمهوری اسلامی است.

این کتاب در 1500 نسخه با قیمت 8200 تومان توسط انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و منتشر شده است.


بسته کتاب

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات