مرکز اسناد انقلاب اسلامی

به همت موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛
به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی کتاب خاطرات مرحوم رجبعلی طاهری نماینده اسبق مردم فارس در مجلس شورای اسلامی و اولین فرمانده سپاه پاسداران فارس، با عنوان "لبخندهای زمستانی" توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر و برای توزیع در سی‌ویکمین دوره نمایشگاه کتاب تهران آماده شد.
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۹ - ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018May 01
به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی کتاب خاطرات مرحوم رجبعلی طاهری نماینده اسبق مردم فارس در مجلس شورای اسلامی و اولین فرمانده سپاه پاسداران فارس،  با عنوان "لبخندهای زمستانی" توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر و برای توزیع در سی‌ویکمین دوره نمایشگاه کتاب تهران آماده شد.

مرحوم طاهری با  سابقه نیم قرن فعالیت سیاسی و اجتماعی خاطرات شیوا و جذاب خود را از نهضت ملی، نهضت اسلامی و دوران جمهوری اسلامی روایت می‌کند.

وی با فضای مبارزاتی شیراز از سال 1329 و همزمان با نهضت ملی شدن صنعت نفت آشنا شده و حوادث پس از آن را به خوبی در خاطرات خود بازنمایی می‌کند. روایت‌های مرحوم طاهری از آغاز مبارزات نهضت اسلامی و تلاش‌های مردم شیراز در همراهی با امام خمینی بدون شک از منابع دست اول تاریخ انقلاب اسلامی در استان فارس محسوب می‌شود .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، طاهری به عنوان اولین فرمانده سپاه استان فارس روایت‌های نابی از وقایع شیراز  به خصوص قضایای مربوط به ایل قشقایی و حوادث دهه 60 دارد که از  مطالب ناگفته تاریخ دهه اول انقلاب در استان فارس است.

همچنین وی به عنوان اولین نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی و بنیانگذار دفتر حزب جمهوری اسلامی در شیراز در خاطرات خود به خوبی به ترسیم فضای سیاسی ـ اجتماعی کشور، به ویژه استان فارس پرداخته است.

براساس این گزارش، کتاب "لبخندهای زمستانی" همزمان با سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌اللملی کتاب  تهران در غرفه مرکز اسناد انقلاب اسلامی عرضه خواهد شد.


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر