کد خبر: ۲۷۳۸

پیشنهاد نماینده ولی فقیه در استان زنجان برای سی‌ویکیمن نمایشگاه کتاب تهران

آیت‌الله علی خاتمی مطالعه کتاب "انقلاب اسلامی در زنجان" را به جوانان توصیه کرد.
چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳

آیت‌الله علی خاتمی نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه استان زنجان در گفتگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی با تأکید بر ضرورت مطالعه تاریخ انقلاب اسلامی به ویژه برای نسل جوان گفت: نسل جوان باید با تاریخ انقلاب اسلامی آشنا شوند. وقایعی که در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس رخ داده باید مدون شده و در اختیار نسل جوان قرار بگیرد. این یک کار ارزشمندی است که می‌توان آن را باقیات‌الصالحات فرهنگی نامید. تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی از جمله مهم‌ترین مولفه‌هایی است که نسل امروز باید با آن آشنا باشند. 

وی  ادامه داد: استعمارگران فکری، فرهنگی و سیاسی بر ملتی که با تاریخ خود پیوند ندارند سلطه پیدا می‌کنند. ملتی که با هویت تاریخی خود آشنا باشد مانند درختی می‌ماند که ریشه آن در آب است.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با اشاره به نقش مردم این استان در انقلاب اسلامی گفت: مردم زنجان نقش بی بدیلی در انقلاب اسلامی داشتند. حضور قدرتمندانه مردم زنجان در صحنه و نقش‌آفرینی علما و انقلابیون برجسته این استان در دوران انقلاب بسیار ملموس است و حتی اولین راهپیمایی با شکوه بانوان علیه سیاست‌های ظالمانه رژیم پهلوی هم در زنجان شکل گرفت. 

آیت‌الله خاتمی در این راستا مطالعه کتاب "انقلاب اسلامی در زنجان" را برای جوانان این استان بسیار مفید دانست و افزود: مطالعه کتاب انقلاب اسلامی در زنجان که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است می‌تواند نسل جوان زنجان را با گذشته خود و مجاهدت‌هایی که در دوران انقلاب در این استان صورت گرفته آشنا کند.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات