مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۲۸۶۷
ویژه‌نامه پیوند مستحکم| بندی از خاطرات حبیب‌الله عسگر اولادی
بیب‌الله عسگر اولادی، از اعضای موسس هیئت‌های موتلفه اسلامی درباره واکنش سیدکاظم شریعتمداری به سخنرانی امام خمینی در فیضیه می‌گوید: امام به ما فرمودند: «شما نوار آقای فلسفی را ببرید برای آقای شریعتمداری که ایشان هم این محتوا را بداند که بر تهران چه گذشته است. در این فرصت ما رفتیم منزل آقای شریعتمداری و نوار را برای ایشان گذاشتیم،ایشان گفتند: «آقا (امام) امروز تند‌ رفتند»
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۰ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018June 03

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ حبیب‌الله عسگر اولادی، از اعضای موسس هیئت‌های موتلفه اسلامی درباره واکنش سیدکاظم شریعتمداری به سخنرانی امام خمینی در فیضیه می‌گوید: امام به ما فرمودند: «شما نوار آقای فلسفی را ببرید برای آقای شریعتمداری که ایشان هم این محتوا را بداند که بر تهران چه گذشته است. در این فرصت ما رفتیم منزل آقای شریعتمداری و نوار را برای ایشان گذاشتیم، ایشان هم یکی دو عکس‌العمل راجع به این مسئله داشتند.

یکی از عکس‌العمل‌ها که باعث شد برادران ما نتوانند سکوت کنند این بود که ایشان گفتند: «آقا (امام) امروز تند‌ رفتند، تندتر از اندازه...» و همینطور داشتند ادامه می‌دادند که یکی از برادران صحبت ایشان را قطع کرد و گفت: «آقا تند رفتند یا شما کند حرکت می‌کنید؟»

چند نفر از طرفداران ایشان هم آنجا بودند، بحث بالا گرفت و خیلی صریح و رک شد. از آنجا برگشتیم و گزارش را خدمت حضرت امام تقدیم کردیم. امام فرمودند: «چه کسانی آنجا بودند؟» دوستان اسامی چند نفر را گفتند، امام فرمودند: «از اینجا که می‌روید بیرون مواظب خودتان باشید، آن کسانی که شما نام بردید بعضی‌هایشان با رژیم در ارتباط هستند ولی ایشان (آقای شریعتمداری) نمی‌دانند.»

ما به توصیه امام از همان جا پراکنده شدیم و از کوچه‌های اطراف رفتیم. آن شب چیزی برای ما پیش نیامد اما بعدا شهید عراقی و یکی دو نفر را شناسایی کردند.


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر