کد خبر: ۲۸۷۸
ویژه‌نامه پیوند مستحکم| برشی از خاطرات آیت‌الله واعظ طبسی

واکنش امام خمینی به کشتار 15 خرداد/ وقتی امام 20 دقیقه اشک ‌ریختند

آیت‌الله واعظ طبسی درباره واکنش امام خمینی به کشتار 15 می‌گوید: پس از آنکه امام از زندان شاه به منزلشان منتقل شدند، بنده به عنوان نماینده حوزه علمیه مشهد همراه با عده‌ای از اساتید خدمت امام رفتیم که عرض ارادت کنیم. در آنجا به من پیشنهاد شد که صحبت بکنم و البته مشخص است که آن روزها در قم چه غوغایی بود و منزل امام هم پر از جمعیت بود. ۳۵دقیقه در خدمت امام صحبت کردم. حادثه۱۵خرداد را برای امام توضیح دادم و امام حدود۲۰دقیقه اشک می ریختند.
يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ در کتاب "مشهد از مقاومت تا پیروزی" که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده، به نقل از آیت‌الله واعظ طبسی درباره واکنش امام خمینی به کشتار 15 خرداد آمده است: پس از آنکه امام از زندان شاه به منزلشان منتقل شدند، بنده به عنوان نماینده حوزه علمیه مشهد همراه با عده‌ای از اساتید خدمت امام رفتیم که عرض ارادت کنیم.

در آنجا به من پیشنهاد شد که صحبت بکنم و البته مشخص است که آن روزها در قم چه غوغایی بود و منزل امام هم پر از جمعیت بود.۳۵دقیقه در خدمت امام صحبت کردم. حادثه۱۵خرداد را برای امامتوضیحدادم و امام حدود۲۰دقیقه اشک می ریختند.

آن روز به امام عرض کردم: برای اینکه مراتب ایمان و اعتقاد من به راهی که از رهنمود شما استفاده می‌کنیم در چه حدی است، آمادگی دارم تنها فرزندم (پسر دو ساله‌ام) را به اسلام و انقلاب تقدیم کنم و آمده‌ام به نمایندگی از طرف مردم مشهد و خراسان دست شما را ببوسم و مجددا با شما بیعت کنم.

پس از پایان سخنرانی و دیداری که با بعضی از دیگر آقایان داشتیم، بلافاصله بنده را گرفتند و از قم مستقیما به زندان قزل قلعه بردند.


این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات