مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۳۱۸۲
شهربانی کرمان در سال 1351 درباره سخنرانی ضد بهائی مرحوم کافی گزارش داد: «طبق اطلاع ساعت 19 روز 7 شهریور51 در مسجد جامع، شیخ احمد ضیافتی کافی ضمن برحذر داشتن مردم از معامله با فرقه بهایی اظهار داشته که از هر شیشه پپسی کولا یک ریال آن به مصرف تبلیغات دین بهایی می‌شود و طرف دیگر کارخانه ارج و ژنرال استیل نیز متعلق به افراد فرقه مورد نظر می‌باشد.»
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۱ - ۲۷ تير ۱۳۹۷ - 2018July 18

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ شیخ احمد کافی از جمله روحانیون مبارز و وعاظی بود که در سال‌های مبارزه با رژیم پهلوی نقش پررنگی در بیداری مردم استان‌های مختلف کشور داشت و از محبوبیت زیادی در بین مردم برخوردار بود. او با سفر به مناطق مختلف و ایراد سخنرانی‌ها، به روشنگری مردم می‌پرداخت. یکی از این سخنرانی‌های وی که مورد توجه گزارشگران و ماموران رژیم پهلوی نیز قرار گرفت مربوط به افشاگری وی درباره فرقه ضاله بهائیت در کرمان بود.

 شهربانی کرمان در این رابطه طی گزارشی به تاریخ 7 شهریور 51  به ریاست اداره اطلاعات نوشت: «طبق اطلاع ساعت 19 روز 7 شهریور51 در مسجد جامع، شیخ احمد ضیافتی کافی ضمن برحذر داشتن مردم از معامله با فرقه بهایی اظهار داشته که از هر شیشه پپسی کولا یک ریال آن به مصرف تبلیغات دین بهایی می‌شود و طرف دیگر کارخانه ارج و ژنرال استیل نیز متعلق به افراد فرقه مورد نظر می‌باشد.»

گزارش شهربانی کرمان از مبارزات شیخ احمد کافی با فرقه بهائیت در سال 1351
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر