مرکز اسناد انقلاب اسلامی

با صدور پیامی
مركز اسناد انقلاب اسلامی در پی درگذشت حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب با صدور پیامی درگذشت وی را تسلیت گفت.
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۴ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - 2016June 11

به گزارش روابط عمومی مركز اسناد انقلاب اسلامی، در پی درگذشت حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب، مركز اسناد انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت وی را تسلیت گفت.

مشروح پیام تسلیت را در زیر می‌خوانید:


بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیْهِ رَاجِعونَ

درگذشت پدر شعر انقلاب، هنرمند متعهد، مرحوم استاد حمید سبزواری موجب تألم و تأثر شدیدی شد. فقدان ایشان ضایعه‌ای برای جبهه‌ فرهنگی انقلاب اسلامی است كه یكی از معلمان بزرگ خود را از دست داد.


هر آینه كه به تاریخ انقلاب اسلامی می‌نگریم، مجاهدت‌های استاد سبزواری را با زبان گویای هنر می‌بینیم. اشعار انقلابی وی در گسترش و فراگیر شدن نهضت امام خمینی(ره)، ابلاغ پیام انقلاب اسلامی و بنیانگذار آن تأثیر شگرفی داشته و در ذهن و ضمیر هر مبارز انقلابی نشسته است. ایشان در ثبیت این واقعه‌ بزرگ با زبان هنر و ایجاد روحیه‌ حماسی در جبهه‌ انقلاب اسلامی نقش بارزی داشته است. سروده‌های ماندگار «خمینی ای امام» و «خجسته باد این پیروزی»، كه سرود اخیر پس از فتح خرمشهر اجرا شد، همچنان تداعی‌گر حماسه‌آفرینی‌های ملت ایران است.


همراهی این معلم بزرگ با انقلاب اسلامی در طول دهه‌های اخیر استمرار داشت و ایشان در مسیر حقی كه برگزیده بود لحظه‌ای تردید به خود راه نداد و همواره راسخ‌تر از گذشته بر مواضع انقلابی خویش تصریح می‌كرد.


مركز اسناد انقلاب اسلامی درگذشت مبارز انقلابی، استاد حمید سبزواری را به محضر مقام معظم رهبری و فعالان جبهه‌ فرهنگی انقلاب اسلامی تسلیت و تعزیت می‌گوید و از خداوند متعال علّو درجات را برای ایشان مسئلت می‌نماید.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر