مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۳۲۲۰
روایتی از سفر مقام معظم رهبری به زاهدان
سفری که مقام معظم رهبری به زاهدان داشتند بعد از اینکه آقا در استادیوم ورزشی سخنرانی کردند، علمای زاهدان، همگی، از شیعه و سنی را در جلسه خصوصی و دسته جمعی دیدار کردند. حضرت آقا تک تک آنها را به اسم می‌شناختند و نام می‌بردند و با اشاره می‌گفتند آقای مولوی عبدالفتی، مولوی عبدالحمید، مولوی عبدالعزیز، مولوی عبدالرحمن و ...در آن جمع به قدری اوضاع صمیمانه بود که همه مثل شیر و شکر به هم می‌جوشیدند و اصلا بحث شیعه و سنی مطرح نبود. شیوخ اهل سنت به قدری خوشحال بودند و به قدری به رهبر انقلاب ارادت داشتند که بر خودشان واجب می‌دانند در جایی که ایشان حضور دارند پشت سر ایشان نماز بخوانند
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۰ - ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - 2018July 23

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ سیدمحسن موسوی‌فرد کاشانی، یکی از افرادی که در دفتر مقام معظم رهبری مشغول به کار بود، در کتاب خاطرات خود که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است درباره ارادت و علاقه علمای اهل سنت به مقام معظم رهبری می‌گوید: در سفری که مقام معظم رهبری به زاهدان داشتند بعد از اینکه آقا در استادیوم ورزشی سخنرانی کردند، علمای زاهدان، همگی، از شیعه و سنی را در جلسه خصوصی و دسته جمعی دیدار کردند. حضرت آقا تک تک آنها را به اسم می‌شناختند و نام می‌بردند و با اشاره می‌گفتند آقای مولوی عبدالفتی، مولوی عبدالحمید، مولوی عبدالعزیز، مولوی عبدالرحمن و ...

در آن جمع به قدری اوضاع صمیمانه بود که همه مثل شیر و شکر به هم می‌جوشیدند و اصلا بحث شیعه و سنی مطرح نبود. شیوخ اهل سنت به قدری خوشحال بودند و به قدری به رهبر انقلاب ارادت داشتند که بر خودشان واجب می‌دانند در جایی که ایشان حضور دارند پشت سر ایشان نماز بخوانند.

یکی از چیزهای جالب توجه درباره مقام معظم رهبری این است که ایشان شناخت بسیار زیادی نسبت به شخصیت‌های علمی و دینی شهرستان‌ها دارند.

در سفر ما به سیستان و بلوچستان که از طرف دفتر رهبری بود ایشان مرتبا به ما تذکر می‌دادند که به دیدن افراد مختلف بخصوص شیوخ اهل سنت برویم. به دیدار هر کدام از این اشخاص می‌رفتیم ارادت خاصی نسبت به رهبری داشتند و از زمان تبعید ایشان در آن استان خاطرات شیرینی نقل می‌کردند.

در مسیر دیدارهایمان متوجه شدیم که یکی از این افراد از قلم افتاده است. ما خودمان اینگونه استنباط و اجتهاد کردیم که باید به دیدن آن شخص نیز برویم و آقا به این دیدار رضایت دارند. بر همین اساس به دیدن وی رفتیم. او سیدی بود که زمین گیر شده بود و در گوشه خانه افتاده بود. از روحانیون و بزرگان اهل سنت بود. از دیدن ما بسیار خوشحال شد. او اذکا و روایاتی را که به نقل از پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) از کتاب‌های مختلف استخراج کرده بود در اختیار ما گذاشت که به مقام معظم رهبری بدهیم. بعد از اینکه برگشتیم و خدمت آقا رسیدیم، موضوع را به معظم له گفتیم؛ فرمودند: «خیلی کار خوبی کردید که آنجا رفتید.»


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر