با صدور پیامی،

مركز اسناد انقلاب اسلامی درگذشت مصطفی فیض را تسلیت گفت

در پی درگذشت مصطفی فیض، از محققان و پژوهشگران مركز اسناد انقلاب اسلامی، این مرکز با صدور پیامی درگذشت وی را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، در پی درگذشت مصطفی فیض، از محققان و پژوهشگران مركز اسناد انقلاب اسلامی، این مرکز با صدور پیامی درگذشت وی را تسلیت گفت.

متن این پیام بدین شرح است:


بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت آقای مصطفی فیض (از نوادگان آيت‌الله حاج آقا میرزا محمد فيض، احياگر مدرسه فيضيه قم) محقق، پژوهشگر و نویسنده مرکز اسناد انقلاب اسلامی موجب تألم و تأثر اهالی شعر و ادب و پژوهشگران این عرصه شد.

این نویسنده توانمند که در عرصه ادبیات و معرفي شعر انقلاب اسلامی کوشش وافری داشت، با تالیف کتاب‌های "حال اهل درد"، "توصیف خاکیان از آفتاب" و "چراغ عجم" آثار ماندگاری از خود به یادگار گذاشت.

وی با تالیف "توصیف خاکیان از آفتاب" و "چراغ عجم"، نشان داد "شعر سیاسی" دوره پهلوي در انحصار جریانات غیرمذهبی و مارکسیستی نبوده و نیز گوشه‌ای از عشق و علاقه بی‌حد سرایندگان این اشعار به امام خمینی و نهضت اسلامی را بازگو كرد. همچنين با تدوین "حال اهل درد"، خاطرات حمید سبزواری پدر شعر انقلاب را ماندگار ساخت.

مركز اسناد انقلاب اسلامی درگذشت این نویسنده مؤمن، متدین و انقلابی را به جامعه هنری و خانواده این مرحوم تسلیت گفته و از خداوند منان علّو درجات را برای ایشان مسئلت دارد.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات