کد خبر: ۴۱۸۱
برگی از خاطرات حجت‌الاسلام حسنی

کمک‌های مردم ارومیه به رزمندگان اسلام در دوران جنگ تحمیلی

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا حسنی می‌گوید: به طور مرتب با شهيد مهدى باكرى در ارتباط بودم. او مرتب با من تماس مى‌گرفت و نيازهاى مادى و معنوى لشكر عاشورا را با من در ميان مى‌گذاشت. من هم در نمازجمعه با مردم مطرح مى‌كردم. انواع و اقسام كالاهاى خوراكى و پوشاكى تهيه و جمع‌آورى مى‌كرديم و به لشكر 31 عاشورا مى‌فرستاديم.

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ در دوران جنگ تحمیلی، کسانی که می‌توانستند عازم جبهه‌ها شده و از خاک میهن دفاع کنند این کار را انجام می‌دادند و داوطلبانه به جبهه می‌رفتند، اما کسانی که قادر به این کار نبودند، وظیفه خود می‌دانستند که به شکل دیگر رزمندگان اسلام را یاری کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا حسنی نماینده سابق ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در بخشی از کتاب خاطرات خود که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و منتشر شده است، درباره کمک‌های مردم ارومیه به رزمندگان اسلام می‌گوید: در جبهه جنوب و خوزستان، آنگونه كه بايد و شايد نتوانستم توفيق حضور داشته باشم. شايد علتش اين بود كه در منطقه‌ خود سرگرم بودم.

البته اين‌جا هم واقعآ جبهه بود، بلكه از جهاتى بسيار وسيع‌تر و پيچيده‌تر از جبهه‌هاى جنوب هم بود. براى اين‌كه در جبهه‌ جنوب به هر حال دشمن مشخص بود و سنگرهايش هم در جلوى آدم قرار داشت، ولى ما در استان اروميه و كردستان گاهى دوست و دشمن خود را نمى‌شناختيم. از طرف جلو، عقب، راست و چپ، زمين و هوا مورد تهاجم قرار مى‌گرفتيم...

با همه‌ اين‌ها، اين جور هم نبود كه از جبهه‌هاى جنوب بى‌خبر و غافل باشم. به طور مرتب با شهيد مهدى باكرى در ارتباط بودم. او مرتب با من تماس مى‌گرفت و نيازهاى مادى و معنوى لشكر عاشورا را با من در ميان مى‌گذاشت. من هم در نمازجمعه با مردم مطرح مى‌كردم. انواع و اقسام كالاهاى خوراكى و پوشاكى تهيه و جمع‌آورى مى‌كرديم و به لشكر 31 عاشورا مى‌فرستاديم. بخشى از لشكر 31 عاشورا را بچه‌هاى آذربايجان غربى و اروميه تشكيل مى‌دادند و فرمانده لشكر هم از بچه‌هاى خوب اروميه بود...


این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات