معرفی کتاب "نقش آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در فتنه 1388"

کتاب «نقش آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در فتنه 1388» می‌تواند تصویری دقیق از ابعاد مداخله امریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در فضای سیاسی ایران در سال 88 را نمایش دهد.
سه‌شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ بازخوانی دقیق وقایع سال 1388، نقش فعال و گسترده برخی کشورهای غربی و متحدان آنها به منظور برهم زدن امنیت و آرامش داخلی ایران را به خوبی نمایان می‌کند. در این رابطه کتاب «نقش آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در فتنه 1388» می‌تواند تصویری دقیق از ابعاد مداخله امریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در فضای سیاسی ایران در سال 88 را نمایش دهد.

این کتاب که توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده، مشتمل بر سه فصل است که در عرصه داخلی به آشوب‌های خیابانی و پیامدهای آن شامل تخریب اموال عمومی و شخصی، ترور، پروژه شهیدسازی و در عرصه خارجی به مداخله و حمایت‌های سیاسی و رسانه‌ای و پشتیبانی مالی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونستی در فتنه پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 پرداخته است.

در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم: «آمریکا و هم پیمانانش از همه ظرفیت‌های اطلاعاتی و جاسوسی خود بهره بردند تا ضمن مخدوش نمودن حضور مردم در انتخابات، نظام را در سراشیب سقوط و استیصال قرار دهند که خوشبختانه عنایات حق تعالی، مدیریت بحران مقام معظم رهبری و ارشادهای ایشان و بصیرت مردم نسبت به حوادث شکل گرفته، استراتژی دشمن را در این مقطع زمانی با شکست روبه رو کرد.»

فصل اول کتاب حاضر به صورت مبسوط به چارچوب نظری یعنی مفهوم‌شناسی قدرت نرم، ابعاد و شاخص‌های آن پرداخته است. مبحث اصلی فصل دوم مروری بر حوادث فتنه 88 و آشوب‌های خیابانی است. جهت بررسی حوادث رخ داده، ابتدا فضایی کلی از انتخابات ریاست‌جمهوری دهم، پیش‌زمینه‌های بحران، عملکرد شورای نگهبان و رهنمودهای مقام معظم رهبری تبیین می‌شود و سپس به بحث اصلی این فصل یعنی آشوب‌های پس از انتخابات و پیامدهای آن می‌پردازد و در فصل سوم نیز نقش آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونستی در فتنه 88 به لحاظ مداخله و حمایت سیاسی و پشتیبانی مالی تبیین شده است.

معرفی کتاب نقش آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در فتنه 1388

کتاب «نقش آمریکا ، انگلیس و رژیم صهیونستی در فتنه 88» با تالیف دکتر هادی آجیلی و رضا کشاورز با شمارگان 1000 نسخه، در 324 صفحه در سال 1394 توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و روانه بازار نشر شده است.

علاقمندان می‌توانند برای تهیه این کتاب علاوه بر رجوع به سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی به نشانی www.irdc.ir، به فروشگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی واقع در: خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری، نبش مجتمع ناشران مراجعه کنند و یا با شماره تلفن 22211174 تماس بگیرند.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات