معرفی کتابی درباره روزنوشت وقایع سیاسی سال 1388

کتاب "الیگارشی علیه جمهوری" سعی کرده مهم‌ترین رفتارهای جریانات و اشخاص سیاسی را از 23 خرداد تا 30 بهمن 1388 به صورت روزشمار به قلم بیاورد. این روزشمار حاوی اغلب سخنرانی‌ها، مواضع و بیانیه‌های اشخاص حقیقی و حقوقی و احزاب و تشكل‌های سیاسی است.
چهارشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ جریان فتنه سال 1388 یکی از پیچیده‌ترین توطئه‌های دشمنان انقلاب علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بود که دو گروه در ایجاد و دامن زدن به آن دخالت داشتند؛ در یک‌ سو استکبار جهانی غرب با رسانه‌ها و امکانات تبلیغاتی و جنجال‌انگیز خود و در سوی دیگر عناصر مغرض و ساده‌لوح داخلی با هم قصد به آشوب کشاندن جامعه را داشتند.

آتش فتنه که با شایعه تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری دهم روشن شد به تدریج با تبلیغات رسانه‌های معاند و مغرض شعله گرفت و به مدت هشت‌ ماه کشور را در تشنج فرو برد. و سرانجام با روشنگری و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و بصیرت مردم، این آتش خاموش شد.

بازخوانی روزشمار وقایع سال 88، جزئیاتِ پنهانِ بسیاری از رویدادهای آن سال را روشن می‌سازد که این جزئیات و روزنوشت‌ها در کتاب "الیگارشی علیه جمهوری" که توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده، ثبت و ضبط شده است.

کتاب حاضر تاریخ‌نگاری وقایع سال 88 با استفاده از منابع خبری است که با دیدگاه‌های مختلف، از رخدادهای سیاسی سال 1388 گزارش داده‌اند. این مجموعه سعی کرده مهم‌ترین رفتارهای جریانات و اشخاص سیاسی را از 23 خرداد تا 30 بهمن 1388 به صورت روزشمار به قلم بیاورد. این روزشمار حاوی اغلب سخنرانی‌ها، مواضع و بیانیه‌های اشخاص حقیقی و حقوقی و احزاب و تشكل‌های سیاسی است.

براساس آنچه در پیشگفتار اثر حاضر آمده: «در راستای تدوین اطلاعات این کتاب، از اطلاعات و داده‌های رسانه‌های شاخص داخلی و بیگانه و حتی معارض با نظام جمهوری اسلامی استفاده شده است و ویژگی آن فراوانی نقل قول‌های مستقیم از اظهارنظرها و بیانیه‌هاست.»

معرفی کتابی درباره روزنوشت وقایع سیاسی سال 1388

کتاب "الیگارشی علیه جمهوی (روزنوشت‌های وقایع سیاسی سال 1388)" به تالیف حسین بابازاده مقدم، با شمارگان 2000 نسخه در 1022 صفحه در سال 1391 توسط مؤسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است. 

علاقمندان می‌توانند برای تهیه کتاب "الیگارشی علیه جمهوی" علاوه بر رجوع به سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی به نشانی www.irdc.ir، به فروشگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی واقع در: خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری، نبش مجتمع ناشران مراجعه کنند و یا با شماره تلفن 22211174 تماس بگیرند.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات