کد خبر: ۴۵۶۲
از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی،

کتاب «حقوق‌بشر در جمهوری اسلامی ایران و مواضع غرب» روانه بازار نشر شد

کتاب "حقوق‌بشر در جمهوری اسلامی ایران و مواضع غرب" از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد. پژوهش حاضر به بررسی مسئله حقوق‌بشر در جمهوری اسلامی ایران، رویکرد غرب به حقوق‌بشر و بررسی مواضع کشورهای غربی علیه ایران در زمینه حقوق بشر پرداخته است.

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ کتاب "حقوق‌بشر در جمهوری اسلامی ایران و مواضع غرب" از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد. پژوهش حاضر به بررسی مسئله حقوق‌بشر در جمهوری اسلامی ایران، رویکرد غرب به حقوق‌بشر و بررسی مواضع کشورهای غربی علیه ایران در زمینه حقوق بشر پرداخته است.

کتاب حاضر در هفت فصل سازماندهی شده است؛ فصل اول به واکاوی تاریخچه حقوق بشر می‌پردازد. تعریف حقوق بشر و تاریخچه آن در غرب و دنیای اسلامی و مقایسه نظام حقوق بشر اسلامی و غربی بخشی از سرفصل‌های اولین فصل کتاب است.

فصل دوم به بررسی اختلافِ مبانی و مفاهیم در نظام حقوق‌بشر اسلامی و غربی اختصاص دارد و فصل سوم به بررسی حقوق‌بشر در متن مسائل سیاسی جمهوری اسلامی ایران می‌پردازد. در این فصل رویکرد کشورهای غربی علیه حقوق بشر در ایران مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کتاب «حقوق‌بشر در جمهوری اسلامی ایران و مواضع غرب» روانه بازار نشر شد

در فصل چهارم ساختار نهادی و حقوقی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از حقوق بشر بررسی شده و در فصول پنجم تا هفتم حقوق زنان، اقلیت‌ها و کودکان در دنیای غرب و جهان اسلام واکاوی شده است.

کتاب "حقوق‌بشر در جمهوری اسلامی ایران و مواضع غرب" به تالیف مهناز صابردوست در 421 صفحه با شمارگان 1000 نسخه به قیمت 36 هزار تومان توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و روانه بازار نشر شد.

علاقمندان می‌توانند برای تهیه این کتاب علاوه بر رجوع به سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی به نشانیwww.irdc.ir، به فروشگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی واقع در: خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری، نبش مجتمع ناشران مراجعه کنند و یا با شماره تلفن 22211174 تماس بگیرند.


این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات