مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۴۶۲۵
در مراسم چهل‌سالگی انقلاب اسلامی در بیروت صورت گرفت:
سید حسن نصرالله در بخشی از سخنان خود، در معرفی کتاب خاطرات رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: «... این کتاب شامل روایت‌هایی است که به طور مستقیم توسط امام خامنه‌ای و به زبان عربی نقل شده است... ایشان در این کتاب خاطرات خود از زمان کودکی تا پیروزی انقلاب اسلامی را به زبان عربی نقل کرده‌اند. البته در این کتاب سخنی از مراحل مابعد از پیروزی انقلاب اسلامی به میان نیامده است. ایشان، این خاطرات را با یک زبان عربیِ زیبا و بدیع، روایت کرده‌اند.»
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۴ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - 2019February 10

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی در بیروت، به معرفی کتاب خاطرات آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی از دوران مبارزات نهضت اسلامی پرداخت. این کتاب با عنوان "ان مع الصبر نصرا"، روایتی از زندگانی و مبارزات آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای (مدظله العالی) از کودکی تا پیروزی انقلاب اسلامی است که ایشان به زبان عربی آن را روایت کرده‌اند.

سید حسن نصرالله در بخشی از سخنان خود، در معرفی کتاب خاطرات رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: «اکنون دوست دارم توجه شرکت‌کنندگان در این مراسم را به وجود کتابی تحت عنوان "ان مع الصبر نصرا" جلب کنم. این کتاب شامل روایت‌هایی است که به طور مستقیم توسط امام خامنه‌ای و به زبان عربی نقل شده است. در این کتاب می‌توان با زبان عربی امام خامنه‌ای به خوبی آشنا شد؛ زبانی که زیباتر، بلیغ‌تر و رساتر از زبان بسیاری از کسانی است که خود را رهبران جهان عرب می‌دانند. ایشان در این کتاب خاطرات خود از زمان کودکی تا پیروزی انقلاب اسلامی را به زبان عربی نقل کرده‌اند. البته در این کتاب سخنی از مراحل مابعد از پیروزی انقلاب اسلامی به میان نیامده است. ایشان، این خاطرات را با یک زبان عربیِ زیبا و بدیع، روایت کرده‌اند.

من پیشتر با رهبر انقلاب دیدار کرده و با ایشان به زبان عربی سخن گفته بودم و از نوع سخن گفتن ایشان به زبان عربی آگاه بودم؛ کما اینکه تدریس‌های ایشان به زبان عربی را نیز پیشتر شنیده بودم. اما زمانی که کتاب «ان مع الصبر نصرا» را خواندم، از بلاغت، طراوت، زیبایی و متانت در زبان عربی ایشان غافلگیر شدم. این ویژگی‌ها به ویژه در مقدمه کتاب نمایان‌تر است؛ مقدمه‌ای که رهبر انقلاب آن را با دست چپ و به زبان عربی نگاشته‌اند.

امیدوارم که این کتاب را مطالعه کنید و مورد توجه همگی شما قرار گیرد، چراکه رهبر انقلاب از رهگذر نگارش این کتاب قصد دارند با زبان خودِ جوانان و ملت‌های جهان عرب، با آن‌ها سخن بگویند. این کتاب همانطور که در ابتدا گفتم، مشتمل بر تجربه‌ها و خاطرات شخصی امام خامنه‌ای از فداکاری‌های بزرگ، مظلومیت‌ها و درد و رنج‌های فراوانی است که ایشان و بسیاری از یاران امام خمینی رحمه‌الله درجریان فعالیت‌های انقلابی متحمل شدند. لذا این کتاب، کتابی مهم و مبارک است.»


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر