کد خبر: ۴۶۶۷
از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی صورت گرفت؛

انتشار کتاب «دستاوردهای اقتصادی انقلاب اسلامی»

کتاب «دستاوردهای اقتصادی انقلاب اسلامی» در قالب دانستنی‌های انقلاب اسلامی برای جوانان می‌کوشد با مقایسه‌ شرایط اقتصادی کشور قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، شناخت عمق و گسترده‌‌ای از وضعیت اقتصادی ایران در این دو برهه تاریخی به دست دهد.
يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی- ایکنا نوشت: کتاب «دستاوردهای اقتصادی انقلاب اسلامی» از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر و روانه بازار نشر شد.

این کتاب در قالب دانستنی‌های انقلاب اسلامی برای جوانان می‌کوشد با مقایسه‌ شرایط اقتصادی کشور قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، شناخت عمق و گسترده‌‌ای از وضعیت اقتصادی ایران در این دو برهه تاریخی به دست دهد.

در بخشی از مقدمه کتاب آمده است: «در این کتاب تلاش شده تا ضمن مروری بر موضوعات مطرح شده در حوزه‌ اقتصاد به تشریح وضعیت نظام اقتصادی در دوره‌ پهلوی و سپس مقایسه وضعیت اهداف ترسیم شده در حوزه‌ اقتصاد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با شرایط و دستاوردهای اقتصادی در دوره‌های مختلف پس از انقلاب بپردازد.»

این مجموعه در هشت فصل تنظیم شده است؛ فصل اول تحت عنوان «استقلال اقتصادی» به بیان مفاهیم و مبانی استقلال اقتصادی و نظرات امام خمینی(ره) و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری در این رابطه اختصاص دارد و فصل دوم درباره اقتصاد مقاومتی، تعریف و ارکان آن است.

وضعیت اقتصادی ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در فصل سوم مورد واکاوی قرار گرفته است و در فصول چهارم و پنجم، اوضاع اقتصادی ایران طی سال‌های 57 تا 67 بررسی شده است.

فصل ششم مروری بر برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های توسعه اقتصادی بعد از انقلاب دارد و در فصل هفتم تحریم‌های وضع شده علیه ایران و تاثیر آن بر اقتصاد کشور مورد بررسی قرار گرفته است. فصل هشتم و پایانی هم به واکاوی بخش‌های مختلف اقتصادی در ایران از جمله کشاورزی، دامی، صنعت و معدن و... پرداخته است.

انتشار کتاب «دستاوردهای اقتصادی انقلاب اسلامی»

کتاب «دستاوردهای اقتصادی انقلاب اسلامی» به تالیف ساره جمالی‌زواره با شمارگان 2500 نسخه در 243 صفحه به قیمت 16 هزار تومان توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و روانه بازار نشر شد.

علاقمندان می‌توانند برای تهیه این کتاب علاوه بر رجوع به سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی به نشانیwww.irdc.ir، به فروشگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی واقع در: خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری، نبش مجتمع ناشران مراجعه کنند و یا با شماره تلفن 22211174 تماس بگیرند.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات