کد خبر: ۴۸۵۷
معاون اسناد و کتابخانه مرکز اسناد انقلاب اسلامی خبر داد:

انتشار بیش از 200 برگ سند منتشر نشده درباره تقی شهرام در نمایشگاه کتاب

روزی‌طلب گفت: در نمایشگاه کتاب امسال علاوه بر عرضه عناوین قبلی درباره سازمان مجاهدین خلق، جدیدترین اثر موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی با عنوان «تقی شهرام به روایت اسناد ساواک» هم به مخاطبان عرضه خواهد شد.

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی- مهر نوشت: محمدحسن روزی‌طلب، معاون اسناد و کتابخانه مرکز اسناد انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر از انتشار کتاب «تقی شهرام به روایت اسناد ساواک» در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

وی با اشاره به تمرکز مرکز اسناد انقلاب اسلامی بر انتشار اسناد متقن تاریخی گفت: معاونت اسناد و کتابخانه مرکز اسناد انقلاب اسلامی ضمن بررسی صحت و سقم اسناد و تطبیق آن با وقایع و رخدادها، مجموعه کتب اسنادی را با همکاری صاحب‌نظران هر رشته و کارشناسانی که اغلب خودشان ناظر سیر حوادث و رویدادها بوده یا در آن نقش داشته‌اند، برای استفاده محققان و علاقمندان منتشر می‌کند.

روزی‌طلب با بیان اینکه مرکز اسناد انقلاب اسلامی تاکنون بیش از 20 عنوان کتاب در حوزه شناخت سازمان مجاهدین خلق منتشر کرده است گفت: در نمایشگاه کتاب امسال علاوه بر عرضه عناوین قبلی درباره سازمان مجاهدین خلق، جدیدترین اثر موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی با عنوان «تقی شهرام به روایت اسناد ساواک» هم به مخاطبان عرضه خواهد شد.

معاون اسناد و کتابخانه مرکز اسناد انقلاب اسلامی از انتشار بیش از 200 برگ سند منتشر نشده درباره تقی شهرام خبر داد و گفت: اسنادی که در کتاب منتشر شده متناسب با مطالب و محتوا است که از گنجینه غنی مرکز اسناد انقلاب اسلامی اخذ شده است و می‌تواند بسیاری از پرسش‌ها درباره تقی شهرام، روند تغییر ایدئولوژی سازمان، تصفیه‌های خونین، ترورهای سیاسی و ... را پاسخ دهد.

به گفته روزی‌طلب، این کتاب مهم‌ترین برش‌های زندگی تقی شهرام، از اعضای مرکزیت سازمان مجاهدین خلق را از جمله دوران قبل از زندان و ضربه شهریور 1350، دوران زندان در اوین و ساری، داستان فرار شهرام از زندان با ذکر جزئیات به نقل از خودش، ورودش به سازمان و سپس ارتقا تا مرکزیت، فرایند تغییر ایدئولوژی سازمان مجاهدین خلق به مارکسیست، تصفیه و ترورهای داخلی، دوران زندان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و روند محاکمه وی را دربرمی‌گیرد.

گفتنی است کتاب «تقی شهرام به روایت اسناد ساواک» توسط احمدرضا کریمی، از اعضای سابق سازمان مجاهدین خلق تدوین شده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات