مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۴۸۵۹
حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با توجه به در پیش بودن سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، مطالعه دو کتاب از انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی را به جوانان توصیه کرد و گفت: دو کتاب «انقلاب اسلامی در مشهد» و «مشهد از مقاومت تا پیروزی» تا حد زیادی نقش جریانات انقلابی وسیاسی در مشهد را بررسی کرده است.
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019April 20

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی با اشاره به ضرورت توجه به تدوین تاریخ انقلاب در جهت مقابله با تحریف گفت: تدوین تاریخ انقلاب اسلامی و انتشار اسناد انقلاب کار بسیار ارزشمندی است، چرا که جریانات معاند داخلی وخارجی به شدت در مسیر تحریف تاریخ انقلاب اسلامی حرکت می‌کنند.

وی افزود: گاهی غفلت‌ در تاریخنگاری باعث می‌شود شخصیت‌های بزرگ انقلاب از سوی دشمن در معرض تحریف قرار بگیرند. لذا باید تدوین تاریخ به صورت گسترده انجام شود تا رخدادهای تاریخی به صورت واقعی به مردم منتقل شود.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش اثرگذار مردم استان‌های مختلف در روند پیروزی انقلاب اسلامی یادآور شد: نقش مردم استان‌های کشور در پیروزی انقلاب اسلامی نشان می‌دهد وقایع مهم فقط در تهران رخ نمی‌داد بلکه در استان‌ها و شهرستان‌ها و حتی روستاها هم وقایع مهم و اثرگذاری اتفاق می‌افتاد که در نمای کلان باید این اتفاقات تاریخی حفظ و از آن پاسداری شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان با توجه به در پیش بودن سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، مطالعه دو کتاب از انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی را به جوانان توصیه کرد و گفت: دو کتاب «انقلاب اسلامی در مشهد» و «مشهد از مقاومت تا پیروزی» تا حد زیادی نقش جریانات انقلابی و سیاسی در مشهد را بررسی کرده است.


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر