مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۴۸۸۶
به همت موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی،
در بخشی از مقدمه این کتاب آمده: «بدیهی است افرادی که توفیق خدمتگزاری در بیت امام را داشته و سال‌ها در کنار ایشان زندگی کرده‌اند، خاطرات جذاب و ناشنیده از آن ایام را در سینه دارند. یکی از این افراد حاج عیسی جعفری از خادمین خاص بیت امام است که کسب و کار خویش را رها کرد و برای خدمتگزاری راهی جماران شد و تا پایان عمر مبارک بنیانگذار انقلاب و پس از آن، یادگار امام، در آنجا ماند.»
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۳ - ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019April 30

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ همزمان با سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، کتاب خاطرات نزدیک‌ترین خادم امام خمینی از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار کتاب شد.

کتاب خاطرات خادم امام به نمایشگاه رسید

این کتاب با عنوان «عیسای روح‌الله» به بیان خاطرات حاج عیسی جعفری پرداخته است. در بخشی از مقدمه می‌خوانیم: «بدیهی است افرادی که توفیق خدمتگزاری در بیت امام را داشته و سال‌ها در کنار ایشان زندگی کرده‌اند، خاطرات جذاب و ناشنیده از آن ایام را در سینه دارند. یکی از این افراد حاج عیسی جعفری از خادمین خاص بیت امام است که کسب و کار خویش را رها کرد و برای خدمتگزاری راهی جماران شد و تا پایان عمر مبارک بنیانگذار انقلاب و پس از آن، یادگار امام، در آنجا ماند.»

این اثر در چهار فصل به رشته تحریر درآمده است؛ فصل اول به زندگینامه حاج عیسی جعفری، دوران کودکی و معرفی خانواده اختصاص دارد. فصل دوم نیز شامل خاطرات حاج عیسی از وقایع مهم قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، از 15 خرداد تا بهمن 1357 است.

فصل سوم این کتاب که قسمت عمده و اصلی این اثر را در برمی­گیرد، با عنوان «بر کرانه خورشید» شامل خاطرات حاج عیسی در دوران خدمتگزاری در محضر امام خمینی است. در این فصل، راوی سیره زندگانی امام، منش و خصوصیات اخلاقی ایشان را به تصویر می‌کشد. ماجرای دیدار سید حسن نصرالله با امام خمینی و روایت حاج عیسی جعفری از ملاقات‌های خصوصی و عمومی امام از دیگر بخش‌های مهم این فصل است. فصل آخر این کتاب نیز شامل خاطرات حاج عیسی درباره حجت‌الاسلام حاج احمد آقا خمینی است.

«عیسای روح‌الله» توسط محمدعلی صدرشیرازی تدوین و از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی در 176 صفحه و با قیمت 13 هزار تومان منتشر شد.

علاقمندان می‌توانند برای تهیه این کتاب به غرفه مرکز اسناد انقلاب اسلامی در نمایشگاه کتاب به آدرس مصلی تهران، شبستان اصلی، راهروی 12، غرفه 1 مراجعه کنند.

منبع: ایکنا

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر