مرکز اسناد انقلاب اسلامی

همزمان با سی‌ودومین نمایشگاه کتاب تهران،
همزمان با سی‌ودومین نمایشگاه کتاب تهران، تازه‌ترین اثر موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی در قالب کتاب با عنوان «خاطرات آیت‌الله دکتر محمد صادقی تهرانی» وارد بازار نشر شد.
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۱ - ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019April 29

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ همزمان با سی‌ودومین نمایشگاه کتاب تهران، تازه‌ترین اثر موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی در قالب کتاب با عنوان «خاطرات آیت‌الله دکتر محمد صادقی تهرانی» وارد بازار نشر شد.

آیت‌الله صادقی تهرانی به دلیل حضورش در نجف، لبنان، و عربستان در دوران نهضت اسلامی، خاطرات جذاب و ناگفته‌ای از آن ایام به مخاطب ارائه می‌کند. وی توانسته در مدت 17 سال اقامت در سه کشور فوق علاوه بر تفسیر قرآن به روش خویش، به ترویج افکار مبارزاتی با رژیم طاغوت هم بپردازد.

کتاب خاطرات دکتر صادقی تهرانی به هفت فصل تقسیم شده است: فصل اول به زندگی‌نامه، خانواده، تحصیلات حوزوی و مبارزات راوی اختصاص دارد. در فصل دوم، مبارزات داخلی راوی با رژیم پهلوی مورد بررسی قرار گرفته است. فصل سوم تا ششم کتاب، هجرت هفده ساله‌ آیت‌الله صادقی به لبنان، عربستان و عراق خصوصاً اقامت او در نجف، که مصادف با حضور امام خمینی در دوران تبعید است، را در این برهه‌ زمانی از نظر می‌گذراند که شاید خواندنی‌ترین فصل خاطرات حاضر باشد. فصل پایانی کتاب نیز به بازگشت وی پس از هفده سال هجرت، وقایع بعد از پیروزی انقلاب و فعالیت‌های قرآنی اختصاص دارد.

کتاب «خاطرات آیت‌الله دکتر محمد صادقی تهرانی» به تدوین حسین روحانی‌صدر با شمارگان 1000 نسخه در 317 صفحه به قیمت 28 هزار تومان توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و روانه بازار نشر شد.

علاقمندان می‌توانند برای تهیه این کتاب، به غرفه مرکز اسناد انقلاب اسلامی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، به آدرس شبستان اصلی، راهروی 12، غرفه 1 مراجعه کنند.


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر