معرفی بسته کتاب «دستاوردهای انقلاب اسلامی»

همزمان با سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، بسته کتاب «دستاوردهای انقلاب اسلامی» جهت استفاده علاقمندان به ویژه جوانان و نوجوانان معرفی شد. در این بسته، دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، علمی و بین‌المللی برسی می‌شود.
سه‌شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ همزمان با سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، بسته کتاب «دستاوردهای انقلاب اسلامی» جهت استفاده علاقمندان به ویژه جوانان و نوجوانان معرفی شد. در این بسته، دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، علمی و بین‌المللی برسی می‌شود.


معرفی بسته کتاب «دستاوردهای انقلاب اسلامی»


دستاوردهای سیاسی انقلاب اسلامی

این مجموعه در جهت حفظ و انتقال پیام انقلاب در تلاطم سیاه‌نمایی‌ها و دروغ‌پردازی‌های معاندان میهن اسلامی، به ویژه برای نسل‌های نوجوان و جوان جامعه به تبیین ارزش‌های سیاسی انقلاب اسلامی و تشریح دستاوردهایی که در سایه‌ انقلاب اسلامی در حوزه‌ سیاسی برای کشور به ارمغان آمده پرداخته است.

این اثر از منشورات موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، دستاوردهای سیاسی انقلاب اسلامی را در دو حیطه‌ داخلی و خارجی مورد بررسی قرار داده و به زوایای مختلف آن اشاره می‌کند.


دستاوردهای اقتصادی انقلاب اسلامی

این کتاب در هشت فصل با عناوین «استقلال سیاسی»، «اقتصاد مقاومتی»، «اوضاع اقتصادی ایران قبل از انقلاب»، «وضعیت اقتصادی ایران از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا شروع جنگ (1359-1357)»، «اوضاع اقتصادی ایران در دوران جنگ»، «مروری بر برنامه‌های توسعه‌ اقتصادی بعد از انقلاب»، «مروری بر تحریم‌های وضع شده علیه ایران» و «بررسی بخش‌های مختلف اقتصادی در ایران» به تشریح دستاوردهای اقتصادی انقلاب اسلامی می‌پردازد.


دستاوردهای علمی انقلاب اسلامی

این کتاب در پنج فصل به توسعه علمی و جایگاه آن در اندیشه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری؛ دانش‌های استراتژیک در ایران؛ رشد علمی ایران و تولید و مدیریت علم در سند چشم انداز بیست‌ساله، به صورت گزارشی برای جوانان تدوین شده است تا از این رهگذر دستاوردهای علمی انقلاب اسلامی مورد بررسی قرار گیرد.


دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی

در این کتاب سعی شده بعد از مروری اجمالی به معنا و مفهموم و فرهنگ و تبیین نگاه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری نسبت به این مقوله، دستاورد انقلاب اسلامی در ایران و سپس منطقه و کشورهای جهان از بعد فرهنگی مورد مداقه قرار گیرد تا تاثیرات شگرف و مهم آن تبیین گردد.


دستاوردهای بین‌المللی انقلاب اسلامی

کتاب فوق در قالب دانستنی‌های انقلاب اسلامی برای جوانان، تلاش دارد به شیوه‌ تحلیلی به دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه‌ بین‌المللی بپردازد. در بخش‌های آغازین کتاب دیدگاه‌های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در خصوص سیاست خارجی مورد بررسی قرار می‌گیرد. سپس در فصول بعدی به بیان دستاوردهای بین‌المللی انقلاب در سطح منطقه و جهان و راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌ بین‌المللی پرداخته می‌شود.

شایان ذکر است مجموعه دستاوردهای انقلاب اسلامی در قالب دانستنی‌های انقلاب اسلامی برای جوانان توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است.

علاقمندان می‌توانند برای تهیه بسته کتاب «دستاوردهای انقلاب اسلامی»، به غرفه مرکز اسناد انقلاب اسلامی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، به آدرس شبستان اصلی، راهروی 12، غرفه 1 مراجعه کنند.


این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات