کد خبر: ۴۹۲۴
انقلاب اسلامی در شیراز

واکنش بانوان شیراز به جنایت رژیم پهلوی در ماه رمضان 57 +سند

نمونه‌ای از حضور زنان در عرصه مبارزه با رژیم پهلوی، صدور بیانیه از سوی «مادران و خواهران شهدای مسلمان شیراز» در اعتراض به کشتار وحشیانه ماه مبارک رمضان 1357 در شهرهای مختلف کشور بود.
شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ زنان همواره در مراحل گوناگون نهضت اسلامی نقش کلیدی و مهمی داشته‌اند؛ آنها به شیوه‌های گوناگون در مبارزات ضد سلطنتی شرکت می‌کردند. یکی از مقاطعی که زنان در روند انقلاب اسلامی توانستند حضوری ارزشمند و فعال داشته باشند ماه رمضان سال 1357 بود که با حضور مستقیم خود در صحنه، نقش اثرگذاری ایفا کردند.

نمونه‌ای از حضور زنان در عرصه مبارزه با رژیم پهلوی، صدور بیانیه از سوی «مادران و خواهران شهدای مسلمان شیراز» در اعتراض به کشتار وحشیانه ماه مبارک رمضان 1357 در شهرهای مختلف کشور بود. براساس یک سند منتشر نشده از آرشیو مرکز اسناد انقلاب اسلامی، بانوان شیرازی اعتراض و انزجار خود نسبت به جنایات رژیم پهلوی را این گونه اعلام کردند: رژیم جنایت پیشه پهلوی که در ماه‌های اخیر تشنه بوده و با خون شهدای قم ، تبریز ، یزد، اصفهان و... نیمه سیراب گشته، اکنون بار دیگر دست جنایتکار و جنایت‌پیشه‌اش را از آستین بیرون آورده و مزدوران پلید و مسخ شده شاه خائن با اسلحه‌های ساخت اسرائیل جنایت آفریدند.

اسلحه­هایی که از پول ملت مسلمان ایران تهیه کرده­اند قلب جوانان پرشور و باایمان ما را سوراخ کردند. از بچه‌های کوچک و بزرگ تا پیرزن و و پیرمردان را در خون و خاک غلطاندند. خواهران و دختران ما را در حالیکه حجاب از آنها برداشته [بودند] با باطوم و مفتول‌های فلزی مضروب نمودند و با سر و دست شکسته و رویی خونین روانه زندان‌های «آریامهری» گردانیدند.

واکنش بانوان شیراز به جنایت رژیم پهلوی در ماه رمضان 57 +سند

برادران و پسران ما را در حالیکه تشنگی ماه مبارک رمضان لب‌های آنها را خشکانده بود هدف رگبارهای تیر خود قرار داده و با این حال از هر سوی صدای «زنده باد خمینی» بلندتر می­گشت ، حتی بچه‌های کوچک نیز از این قاعده مستثنی نبودند؛ گویی صحن مسجد (خانه خدا) صحرای کربلاست و اینان شش ماهه ‌های امام حسین(ع) اند و اینچنین در خون می­غلطیدند و این یزید بود که دمادم فرمان قتل جوانان ما را صادر می­کرد....

با توجه به این موضوع دو شب ماه مبارک رمضان این معاویه صفت از شبکه تلویزیونی داد از مسلمانی می­زند و قران بر سر نیزه می­کند، تا شاید بار دیگر مردم پاک طینت مسلمان را بفریباند. غافل از اینکه دیگر حنای او رنگی ندارد و این نهضت اسلامی از پای نخواهد نشست. حتی اگر ما زنان و خواهران و تمام برادران و پدران و شوهرهایمان را از دست بدهیم از دادن جان خود در راه این نهضت باکی نداریم و از پای نخواهیم نشست.

اعلام می­دهیم که با پیروی از دستورات مرجع روشن ضمیر وآگاه‌مان حضرت آیت‌الله العظمی الخمینی، یک لحظه ساکت نخواهیم نشست و دوشادوش برادران دلیر خود تا نابودی این رژیم دست نشانده مبارزه خواهیم کرد و زینب‌وار پیام آن شهیدان راه حق را بگوش جهانیان خواهیم رساند.

پیروز باد نهضت مسلمانان ایران به رهبری حضرت امام خمینی

نابود باد حکومت ضد اسلامی و ضد انسانی پهلوی

«مادران و خواهران شهدای مسلمان شیراز»

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات