کد خبر: ۴۹۷۸

جلد پنجم از مجموعه «تاریخ تحولات سیاسی جمهوری اسلامی ایران» روانه بازار نشر شد

در کتاب «تاریخ تحولات سیاسی جمهوری اسلامی ایران» نگارنده، تحولات مهم در این بازه تاریخی از انقلاب اسلامی را در نه فصل متعدد مورد بررسی قرار داده است.
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ میزان نوشت: جلد پنجم از مجموعه «تاریخ تحولات سیاسی جمهوری اسلامی ایران» توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و روانه بازار نشر شد. این اثر وقایع تاریخی جمهوری اسلامی را از ۱ تیر ۱۳۶۰ تا ۳۱ خرداد ۱۳۶۱ بررسی می‌کند. 

نگارنده، تحولات مهم در این بازه تاریخی از انقلاب اسلامی را در نه فصل متعدد مورد بررسی قرار داده است. فصل اول و دوم تحولات منجر به عزل بنی صدر تا فرار او به همراه مسعود رجوی از ایران را شامل می‌شود و نیز به عملیات تروریستی سازمان منافقین در سال ۶۰ پرداخته می‌شود. 

کتاب «تاریخ تحولات سیاسی جمهوری اسلامی ایران» روانه بازار نشر شد/ مجموعه‌ای 9 فصلی از مرکز اسناد انقلاب اسلامی

فصل سوم و چهارم این مجموعه به بازخوانی رخداد‌های منتهی به دومین انتخابات ریاست جمهوری و میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی اختصاص یافته و فصل پنجم به انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان سومین رییس جمهوری اسلامی ایران اشاره می‌کند.
در فصل ششم با مروری بر روند جنگ تحمیلی، پیروزی‌ها و پیش‌روی‌های ایران در این مقطع زمانی بررسی می‌شود که شکست حصر آبادان، عملیات طریق القدس و عملیات‌های بزرگ و غرور آفرین فتح‌المبین و بیت المقدس از نقاط درخشان این برهه تاریخی است.
فصل هفتم به طور اجمالی تحولات در قوه قضائیه و قوه مقننه در این دوران را بررسی می‌کند و فصل هشتم با توجه به شرایط جنگ، اوضاع اقتصادی را مورد واکاوی قرار می‌دهد. فصل نهم نیز به مسئله کشف کودتای نقاب و دستگیری و محاکمه عوامل کودتا، کشف کودتای قطب‌زاده و افشای خیانت‌های سید کاظم شریعتمداری می‌پردازد.
جلد پنجم از مجموعه تاریخ تحولات سیاسی جمهوری اسلامی ایران به تالیف کیامرث جهانگیر به شمارگان هزار نسخه و با قیمت ۳۱ هزار تومان در ۳۶۳ صفحه توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و روانه بازار نشر شد.
علاقمندان برای تهیه این کتاب، ضمن رجوع به صفحه منشورات پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی، می‌توانند به فروشگاه این مرکز واقع در خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری، نبش مجمع ناشران مراجعه کنند و یا با شماره 22211174 تماس بگیرند.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات