مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۵۰۸۳
از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی،
کتاب «خاطرات حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین حسینی» که بعد از پیروزی انقلاب نیز در کسوت‌های مختلف به خدمت پرداخت، توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شد. وی در خاطرات خود ناگفته‌های بسیاری را روایت می‌کند و در حوزه‌های مختلفی چون کمیته‌های انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی، ستاد مبارزه با رباخواری و نیز در قامت یک امام جمعه خاطراتی خواندنی دارد. یکی از خواندنی‌ترین بخش‌های کتاب، درباره وقایع و رخدادهای سال‌های نخست پیروزی انقلاب است. در این بخش حجت‌الاسلام حسینی خاطرات خود را از وقایع گنبد و فعالیت‌ها و مجاهدت‌های کمیته انقلاب اسلامی در این دوران روایت می‌کند.
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۵ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - 2019August 02

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ ایکنا نوشت: کتاب «خاطرات حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین حسینی»، از مبارزان دوران نهضت اسلامی که بعد از پیروزی انقلاب نیز در کسوت‌های مختلف به خدمت پرداخت، توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شد.

براساس این گزارش، حجت‌الاسلام حسینی از جمله شخصیت‌های مهمی است که قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نقش بارزی در صحنه سیاست و خدمت‌رسانی به مردم داشته است. حضور او در حوزه‌های علمیه مشهد و قم فرصت مغتنمی بود که در سنین جوانی، ضمن فراگیری علوم اسلامی و کسب فیض از محضر عالمان بزرگ، وارد میدان تحصیل و تدریس و میدان سیاست و مبارزه شود و از مروجان نهضت امام خمینی(ره) گردد. او پس از پیروزی انقلاب تا سال 1360 در سنگر­های گوناگون به خدمت‌رسانی پرداخت و پس از آن تا کنون قریب 4 دهه است که در سنگر نماز جمعه­ فعالیت دارد.

وی در خاطرات خود ناگفته‌های بسیاری را روایت می‌کند و در حوزه‌های مختلفی چون کمیته‌های انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی، ستاد مبارزه با رباخواری و نیز در قامت یک امام جمعه خاطراتی خواندنی دارد.

ناگفته‌های تاریخی در کتاب خاطرات «حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی»

کتاب خاطرات «حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسین حسینی» در 9 فصل جمع آوری شده است؛ فصل اول به خاطرات دوره کودکی تا تحصیل و سیمای خانوادگی ایشان اختصاص دارد؛ در فصل دوم خاطرات حجت‌الاسلام حسینی از نحوه ورود به حوزه و تحصیلات ایشان روایت شده؛ فصل سوم شامل خاطرات سیاسی تا پیروزی انقلاب و فصل چهارم خاطرات سال‌های نخست پیروزی انقلاب اسلامی تا سال 1360 را شامل می‌شود.

در فصل پنجم خاطرات وی در 15 سال امامت جمعه­ شهر شیروان و خدمات او از جمله تاسیس حوزه علمیه و مراکز فرهنگی هنری گوناگون، احداث دانشگاه آزاد اسلامی و سفر به ترکمنستان ترسیم شده است. فصل ششم شامل خاطرات دوران دفاع مقدس می‌باشد و فصل هفتم و هشتم به دوران حضور ایشان در کسوت امام جمعه گرمسار و مینودشت اختصاص دارد. فصل پایانی نیز شامل خاطرات حج است. علاوه بر این اسناد و تصاویر متعدد نیز در پایان هر فصل ضمیمه شده است.

یکی از خواندنی‌ترین بخش‌های کتاب، درباره وقایع و رخدادهای سال‌های نخست پیروزی انقلاب است. در این بخش حجت‌الاسلام حسینی خاطرات خود را از وقایع گنبد و فعالیت‌ها و مجاهدت‌های کمیته انقلاب اسلامی در این دوران روایت می‌کند.

شایان ذکر است این کتاب توسط غلامرضا خارکوهی، در 336 صفحه و 36 هزار تومان توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی وارد بازار کتاب شد.

علاقمندان می‌توانند برای تهیه این کتاب به صفحه منشورات پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی رجوع کنند. یا به فروشگاه این مرکز واقع در خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری، نبش مجمع ناشران مراجعه کنند و یا با شماره 22211174 تماس بگیرند.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر