مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۵۱۲۴
روایتی از عزت‌شاهی
امام در واکنش به ترک دادستانی توسط شهید لاجوردی بسيار ناراحت شده و فرمودند: ايشان [آقاى لاجوردى] تازه در اين كار جا افتاده است. لذا دوباره آقاى لاجوردى به محل كارشان بازگشتند.
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۴ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - 2019August 21

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ عزت‌الله مطهری (عزتشاهی) در بخشی از کتاب خاطرات خود که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است می‌گوید: سيدحسين موسوى با آقاى لاجوردى اختلافاتى داشت. او درصدد بود كه آقاى لاجوردى را از كار بركنار كند. او پيش آقاى لاجوردى آمد و به او گفت: امام راضى نيست كه شما دادستان باشيد، بنابراين استعفا بدهيد. آقاى لاجوردى جواب داده بود: استعفا نمى‌دهم، مرا اخراج كنيد. تا زمانى كه امام راضى است در اين سمت مى‌مانم. از طرفى نيز آقاى بهشتى به آقاى لاجوردى گفته بود در پست خود بماند و آن را واگذار نكند.

البته آقاى موسوى گفته بود حاج احمد آقا از قول امام گفته كه شرايط تغيير يافته، بايد كمى ملايم‌تر بود. آقاى لاجوردى گفت: اين حرف را امام گفته است؟ او گفت: بله. آقاى لاجوردى نيز دفتر كارشان را تحويل آن‌ها داده بود و آن جا را ترك كرده بودند. 

زمانى كه ايشان دادستانى را ترك كرد، دوستان وى از جمله آقايان عسكراولادى و سعيد امانى به او اعتراض كردند و به دنبال آن آن‌ها با امام ملاقاتى كردند و جريان را براى ايشان بازگو نمودند، امام [در واکنش به هجمه‌ها علیه لاجوردی] بسيار ناراحت شده و فرمودند: «بى‌خود كرده‌اند؛ ايشان [آقاى لاجوردى] تازه در اين كار جا افتاده است.» لذا دوباره آقاى لاجوردى به محل كارشان بازگشتند.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر