مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۵۱۲۵
امام خمینی به دلیل فعالیت‌ها و خدمات لاجوردی درباره او فرموده بودند: «لاجوردي امنيت تهران است».
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۴ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - 2019August 21

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ سید اسدالله لاجوردي بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، به‌عنوان دادستان انقلاب فعالیت‌ها و خدمات خود را شروع کرد و به صف خدمتگزاران انقلاب پيوست. او بي‌آنكه كمترين اجري را انتظار داشته باشد، سخت‌ترين مسئوليت‌ها را در این دوران پذيرفت. وی تابع محض ولايت فقيه بود و اوامر امام خمینی را صادقانه و در عين وفاداري انجام مي‌داد. امام نيز عنايت خاصي به او داشتند، چنان كه فرموده بودند: «لاجوردي امنيت تهران است».

لاجوردي در طول دوران خدمتش در دادستانی، تيشه به ريشه‌ سازمان منافقين زد و گروهک تروريستي و معاندي همچون فرقان را به‌طور کامل از ميان برد. دوران دادستاني لاجوردي يکي از نفس‌گيرترين دوره‌هاي حيات منافقين بود. آنان با کسي رو به رو بودند که به همان اندازه که به امام قاطع و سازش‌ناپذيرش عشق مي‌ورزيد، از سازشکاران و مدافعان عملي ضد انقلاب، نفرت داشت. 

او می‌گفت: «... صيانت جامعه ‌يک اصل است... ما وظيفه داريم جامعه را کنترل کنيم، ما وظيفه داريم جلوي اين اغتشاشات و اين نابساماني‌ها را بگيريم و قاطعانه خواهيم گرفت... مگر ممکن است کسي به‌عنوان دادستان انقلاب مطرح باشد و در برابر اين حرکت‌هاي ضدانقلابي بي‌تفاوت؟! مگر ممکن است دادستاني انقلاب وجود داشته باشد و برخي عناصر ضد خدا و عناصر در دام و دشمن قرار گرفته، هر نوع تحريکي را بکنند و ما ساکت بنشينيم؟»

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر