کد خبر: ۵۱۷۲
انقلاب اسلامی در سبزوار

گزارش ساواک از برنامه‌های مردم سبزوار در محرم57 + سند

انقلابیون سبزوار در آستانه فرارسیدن ماه محرم طی تماسی با آیت‌الله واعظ طبسی علاقمندی خود را نسبت به سخنرانی شهید هاشمی‌نژاد در مراسمات ماه محرم آن شهر اعلام می‌کنند. واعظ طبسی ضمن پاسخ به درخواست اهالی سبزوار خلاصه‌ای از اعلامیه امام که قرار بود در آینده منتشر شود را برای آن‌ها بیان کرد و از آن‌ها خواست که برای برپایی مجلس عزاداری مجوزی از نهادهای امنیتی وقت نگیرند.
يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ مبارزات انقلابیون در سال 1357 با فرارسیدن ماه محرم شدت بیشتری به خود گرفت. در این میان انقلابیون سبزوار در آستانه فرارسیدن ماه محرم طی تماسی با آیت‌الله واعظ طبسی علاقمندی خود را نسبت به سخنرانی شهید هاشمی‌نژاد در مراسمات ماه محرم آن شهر اعلام می‌کنند. آیت‌الله واعظ طبسی ضمن پاسخ به درخواست اهالی سبزوار خلاصه‌ای از اعلامیه امام که قرار بود در آینده منتشر شود را برای آن‌ها بیان کرد و از آن‌ها خواست برای برپایی مجلس عزاداری مجوزی از نهادهای امنیتی وقت نگیرند. 

ساواک در گزارشی در این باره نوشت: حسین سبزواری در 2/9/ از سبزوار با واعظ طبسی تماس تقاضا نموده که آقای هاشمی‌نژاد را چند روزی برای تبلیغات به سبزوار دعوت نماید اضافه نمود مردم سبزوار آمادگی کامل دارند چون شب‌ها در مساجد سخنرانی‌هایی برگزار می‌نماید ضمنا طبسی به وی اظهار داشت خیلی‌ها وی را دعوت نموده‌اند به نوبت خواهد آمد. اضافه نمود آیت‌الله خمینی طی اعلامیه‌ای که به زودی به دستتان خواهد رسید صمن اینکه مطالب جالبی از مظالم و تجاوزات دستگاه حاکمه در سطح وسیعی بیان داشته، در مورد برگزاری مجالس در ماه‌های محرم و صفر متذکر گردیده به هیچ وجه آقایان به شهربانی یا ساواک برای کسب اجازه مراجعه نکنند در صورتیکه مانع شدند همانجا در خیابان اقامه مجلس کنند. 

گزارش ساواک از اقدامات مردم انقلابی سبزوار برای برگزاری مراسم سوگواری محرم 57
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات