مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۵۱۹۴
از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی،
«خاطرات سردار یوسف فروتن» از تازه‌ترین منشورات موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، روانه بازار کتاب شد.
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۹ - ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - 2019September 18

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی ــ تسنیم نوشت؛ «خاطرات سردار یوسف فروتن» از تازه‌ترین منشورات موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار کتاب شد.

سردار یوسف فروتن که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با گروه‌های دانشجویی داخل و خارج از کشور ارتباط داشته و در امر مبارزه نیز فعال بوده، بعد از پیروزی انقلاب در کمیته‌ انقلاب اسلامی به خدمت پرداخته و در سمت‌هایی چون فرماندهی سپاه پاسداران لرستان، فرماندهی منطقه دو سپاه به مرکزیت اصفهان، ریاست امنیت و حفاظت مقام معظم رهبری در دوران ریاست جمهوری، ریاست زندان‌ها و ... به انجام وظیفه پرداخته است، خاطراتی خواندنی از آن روزها دارد.

خاطرات مسئول حفاظت از آیت‌الله خامنه‌ای در دوران ریاست جمهوری منتشر شد

خاطرات سردار فروتن در هفت فصل تنظیم شده است؛ فصل اول از تولد راوی تا سفر وی به آلمان را دربرمی‌گیرد. فصل دوم شامل دوران اقامت راوی در هامبورگ است که اشتغال در مرکز اسلامی هامبورگ و آشنایی با شهید بهشتی از جمله مباحث مهم طرح شده در این فصل می‌باشد. سومین فصل خاطرات راوی از دوران اوج‌گیری مبارزات و بازگشت امام خمینی به ایران را دربر می‌گیرد. فصل چهارم کتاب به فعالیت‌های سردار فروتن پس از پیروزی انقلاب اسلامی می‌پردازد. خاطراتی از تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تهیه آرم برای سپاه و نیز ناگفته‌هایی درباره چگونگی خنثی‌سازی حمله سازمان منافقین به لانه جاسوسی آمریکا و موضع بنی‌صدر در قبال گروگان‌های آمریکایی از جمله مهم‌ترین مباحث فصل چهارم است.

فصل پنجم شامل خاطراتی از دوران فرماندهی سپاه لرستان و اصفهان و ایام مسئولیت حفاظت از آیت‌الله خامنه‌ای در دوران ریاست جمهوری می‌شود. فصول ششم و هفتم نیز به دوران ریاست راوی بر زندان‌ها و خاطرات او از زمان مسئولیت در سازمان اتکا و وزارت دفاع اختصاص دارد.

خاطرات سردار یوسف فروتن (عضو اولین شورای فرماندهی سپاه پاسداران) تدوین معصومه سماوی، در 384 صفحه و با قیمت 35 هزار تومان توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ شده و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

علاقمندان می‌توانند برای تهیه این کتاب به صفحه منشورات پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی مراجعه کنند و یا با شماره 22211174 تماس حاصل نمایند. همچنین می‌توانند به فروشگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی واقع در خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری، نبش مجمع ناشران مراجعه کنند.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر