با ویرایشی نو

"نهِ ده" حسین قدیانی به چاپ پانزدهم رسید

چاپ پانزدهم کتاب "نه ده" به قلم حسین قدیانی با ویرایشی جدید وارد بازار کتاب می‌شود. کتاب "نه ده" برشی از دل‌نوشته‌های قدیانی در سال 1388 و پس از یوم‌الله 9 دی است که اینک در چاپ پانزدهم با ویرایشی جدید روانه بازار نشر خواهد شد‌. حسین قدیانی که بیش از 20 سال سابقه کار مطبوعاتی دارد، برای چاپ جدید "نه ده" مقدمه مطولی نوشته است.
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، چاپ پانزدهم کتاب "نه ده" به قلم حسین قدیانی با ویرایشی جدید وارد بازار کتاب می‌شود.

بنا بر همین گزارش، کتاب "نه ده" برشی از دل‌نوشته‌های قدیانی در سال 88 و پس از یوم‌الله 9 دی است که اینک در چاپ پانزدهم با ویرایشی جدید روانه بازار نشر خواهد شد‌. حسین قدیانی که بیش از ۲۰ سال سابقه کار مطبوعاتی دارد، برای چاپ جدید "نه ده" مقدمه مطولی نوشته که بخشی از آن را در ادامه می‌خوانید:

اصلا و اساسا سنگ‌بنای یوم‌الله ۹ دی در خطبه‌ی نخست ۲۹ خرداد ۸۸ بسته شد؛ آنجا که خامنه‌ای باز هم در دل امروز، خبر از فردا داد و برگرفته از آیات کلام‌الله، از سکینه‌ی الهی سخن گفت که موجب ازدیاد ایمان می‌شود! خدای من! چه دارد می‌گوید خامنه‌ای؟! BBC و VOA روی سقوط نظام مشغول شرط‌بندی هستند و خیابان‌های تهران پر از دود و همه جا هم شلوغ؛ اما به‌راستی! سیم این سید به کدام جوشن صغیر و کبیر وصل است که درست وسط زبانه‌های آتش و زباله‌های فتنه، سخن از سکینه‌ی قلوب مؤمنین می‌گوید و در پی آن "لیزدادوا ایمانا مع ایمانهم"؟!

آن روز خامنه‌ای متکی به لطف و عنایت خدا، از این داشت سخن می‌گفت که پروردگار هرگز دل مؤمنین به خود را در فتنه‌ی دائم و آشوب مستمر نگه نمی‌دارد و دیر نیست که سکینه جای‌گزین کینه شود! دقت کنید! هنوز بهار ۸۸ تمام نشده بود! ۹ دی کجا و ۲۹ خرداد کجا؛ اما آنکه به معنای درست کلمه "حکیم" باشد، از فصل بهار هم قادر است شکوفه‌های فصل زمستان را نظاره کند! و در منجلاب کینه، سینه‌های پر از سکینه را و دل‌های مالامال از آرامش را ببیند! و جز اینها بود مگر ۹ دی؟!

۹ دی همان شکوفه‌ای بود که خدا اراده کرد در فصل زمستان آفریده شود و این شکوفه را یک رهبر انسانی و اسلامی از ماه‌ها قبل یارای تماشا دارد! این همه آیه در قرآن؛ خامنه‌ای اما در خطبه‌ی اول آدینه‌ی ۲۹ خرداد ۸۸ تنها و تنها بسنده به این آیه کرد؛ "هُوَ الَّذِی أَنزَلَ السَّکِینَةَ فِی قُلُوبِ الْمُؤْمِنِینَ لِیَزْدَادُوا إِیمَانًا مَّعَ إِیمَانِهِمْ وَلِلَّهِ جُنُودُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَکَانَ اللَّهُ عَلِیمًا حَکِیما"! بفرمایید! این هم بهترین تعریف و تعبیر از حماسه‌ی یوم‌الله ۹ دی ۸۸ اما در حالی که هنوز در یوم‌الله ۲۹ خردادیم! نه! این سید را نمی‌توان دوست نداشت! و "دست خدا" بر سر خود را نمی‌توان دوست نداشت!

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات