کد خبر: ۵۲۹۵
بازنشر| 60 ثانیه با تاریخ

خباثت‌های سفارت امریکا در ایران +فیلم

تاریخ نشان می‌دهد، خباثت‌های سفارت آمریکا در ایران، ریشه در تاریخ دارد و منشاء آن را نه در سال‌های 57 و 58 بلکه می‌بایست در چند دهه پیش از آن جستجو کرد.
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ تاریخ گواه آن است که سفارت آمریکا در تهران همواره محلی برای طراحی و اجرای توطئه علیه ملت ایران بوده است. از سال 1332 که ماموران سیا و اینتلیجنت سرویس به منظور طراحی کودتای 28 مرداد در سفارت آمریکا در تهران گرد هم جمع شدند تا تکاپوهای این سفارتخانه در روزهای انقلاب و جاسوسی‌های ماموران آن در دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همه و همه مبین این مسئله است.

تاریخ نشان می‌دهد، خباثت‌های سفارت آمریکا در ایران، ریشه در تاریخ دارد و منشاء آن را نه در سال‌های 57 و 58 بلکه می‌بایست در چند دهه پیش از آن جستجو کرد. همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیر دانش‌آموزان و دانشجویان بر این مهم‌ تاکید کردند. ایشان با اشاره به اینکه برخی از جمله آمریکایی‌ها در تلاشند با تحریف تاریخ، آغاز خصومت آمریکا با ایران را به تسخیر لانه‌ جاسوسی ربط دهند، فرمودند: «آمریکایی‌ها از ابتدای روابط با ایران، با طرح‌های بظاهر دوستانه، باطناً با ملت ایران دشمنی می‌کردند که این دشمنی با کودتای ۲۸ مرداد علنی شد و این مقطع آغاز خصومت علنی آمریکا با ایران است.»

در چهلمین سالروز تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام، موشن‌گرافیک «خباثت‌های سفارت آمریکا در ایران» با هدف بازخوانی توطئه‌ها و دشمنی‌های آمریکا در طول تاریخ معاصر ایران، بازنشر می‌شود.
علاقمندان می‌توانند موشن‌گرافیک «60 ثانیه با تاریخ» با موضوع خباثت‌های سفارت آمریکا در ایران را از اینجا دریافت کنند.
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات