نوروز با کتاب

پیشنهاد کتاب برای تعطیلات نوروزی با تخفیف 20 درصدی

ایام نوروز فرصت مناسبی برای علاقمندان به مطالعه است تا با استفاده از تعطیلات عید کتاب‌های مورد علاقه خود را تورق کنند.
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ ایام نوروز فرصت مناسبی برای علاقمندان به مطالعه است تا با استفاده از تعطیلات عید کتاب‌های مورد علاقه خود را تورق کنند. در همین راستا مرکز اسناد انقلاب اسلامی در طرح ویژه «نوروز با کتاب» پنج اثر خواندنی را با تخفیف 20 درصدی به مخاطبان خود معرفی می‌کند.
«عیسای روح‌الله»، «شهر که آرام شد بر می‌گردم»، « دگران روند و آیند و تو همچنان که هستی»، «من ترسو نیستم» و «دعوت بی‌واسطه» عناوین پنج کتابی است که پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی به علاقمندان معرفی می‌کند تا نوروز خود را با کتاب سپری کنند.

پنج اثر خواندنی مرکز اسناد انقلاب برای تعطیلات نوروز

«عیسای روح‌الله» (خاطرات حاج عیسی جعفری، خادم امام)
حاج عیسی جعفری به واسطه بیش از یک دهه حضور در بیت امام خمینی، رخدادها و وقایع بسیاری را از نزدیک مشاهده و لمس کرده و همین امر سینه او را مخزن بسیاری از خاطرات شنیدنی و مهم از تاریخ معاصر ساخته است.

پنج اثر خواندنی مرکز اسناد انقلاب برای تعطیلات نوروز

خاطرات حاج عیسی با بیانی لطیف و صادقانه، توصیفی ساده و خواندنی از زندگی امام خمینی ارائه می‌دهد که در دلِ آن ناگفته‌های بسیاری از منش و سیره امام تا مهم‌ترین تصمیمات ایشان در بزنگاه‌های سیاسی وجود دارد.
«عیسای روح‌الله» توسط محمدعلی صدرشیرازی تدوین و از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی در 176 صفحه منتشر شده است.

«شهر که آرام شد برمی‌گردم»
این کتاب داستان زندگی رزمنده‌ای که از 17 سالگی به اسارت دشمن بعثی درآمد و هفت سال از عمرش را در اردوگاه‌های عراقی به سر برد.
خاطرات علی هادی‌تبار از 17 شهریور 1357 شروع می‌شود و تا پیروزی انقلاب پیش می‌آید. حوادثِ مهم بعد از پیروزی انقلاب و رخدادهای سال‌ 60 و تحرکات منافقین بخش دیگری از این خاطرات است که با قلم داستانی راوی به خوبی ترسیم می‌شود. خاطرات دوران دفاع مقدس، شرح عملیا‌ت‌ها، نحوه اسارت و خاطرات تلخ و شیرین دوران اسارت در اردوگاه‌های بعثی، بخش عمده خاطرات دکتر هادی‌تبار را تشکیل می‌دهد.
پنج اثر خواندنی مرکز اسناد انقلاب برای تعطیلات نوروز

مهم‌ترین ویژگی کتاب که توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده این است که قلم روان و داستانی راوی، خواننده را در دل حوادث و رویدادها با او همراه می‌کند.

«دگران روند و آیند و تو همچنان که هستی»
«... تصمیم فوق‌العاده مهم من آن شب همین تغییر مسیر بود که به خواست خودم انجام دادم. راه من بعد از آن دوراهی به کلی تغییر کرد. وای محمود! تو بر سر دوراهی نشسته بودی، انگار که تو در انتظارم بودی فرمانده‌ی من...»
این، بخشی است از کتاب «دگران روند و آیند و تو همچنان که هستی»؛ روایتی داستانی از مجموعه ادبیات مقاومت اسلامی که خواننده را از میان سطرها عبور داده، وارد دنیای کلمات کرده و در داخل آنها مانند جزئی از داستان به حرکت وا می‌دارد، گویی خواننده آن را زندگی می‌کند، می‌بیند، می‌شنود، می‌گرید و می‌خندد.
پنج اثر خواندنی مرکز اسناد انقلاب برای تعطیلات نوروز

این کتاب ترجمه‌ای از کتاب «یرحل المقیمون و انت باق» که به قلم عبدالقدوس الامین به نگارش درآمده است.
حجم کم کتاب و قلم شیرین نویسنده به همراه ترجمه روانِ مسیح و محمد موحدیان عطار، مطالعه این کتاب را برای خواننده سهل‌تر می‌کند.

«من ترسو نیستم» (خاطرات وندی شرمن، مذاکره کننده ارشد آمریکایی)
«من ترسو نیستم» عنوان کتاب خاطرات وندی شرمن، مذاکره کننده ارشد آمریکایی است. شرمن، معاون سیاسی وزارت امور خارجه آمریکا در دوره‌ اوباما و چهره تأثیرگذار این کشور در مذاکرات هسته‌ای با جمهوری اسلامی است که بعد از «جان کِری»، عالی‌رتبه‌ترین مقام آمریکاییِ حاضر در مذاکرات محسوب می‌شد. او در اکثر جلسات با طرف ایرانی حضور داشت و یکی از پایه‌های اصلی تنظیم متن نهایی توافق برجام بود.
مطالعه خاطرات وندی شرمن از پشت پرده مذاکرات هسته‌ای، می‌تواند هم مردم و افکار عمومی را از نیت درونی سیاستمداران آمریکا در زمینه تعامل و مذاکره با ایران مطلع کند و هم میزان خوش‌باوری برخی از سیاستمداران را در داخل کشورمان به حزب دموکرات آمریکا عیارسنجی نماید.
پنج اثر خواندنی مرکز اسناد انقلاب برای تعطیلات نوروز

خاطرات شرمن با ترجمه‌‌ی سلیسِ مهدی خانعلی‌زاده و ثمانه اکوان، توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی در 304 صفحه منتشر شده و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

«دعوت بی‌واسطه»
هدف این کتاب، واکاوی ابعاد نامه تاریخی رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان اروپا و امریکای شمالی است. «دعوت بی‌واسطه» پس از درج متن اصلی نامه‌های نوشته‌شده توسط مقام معظم رهبری خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی، به شرح و بسط محورهای اساسی آن نامه مهم می‌پردازد. آشنایی با حقیقت اسلام و افشای اسلام‌ستیزی و اسلام هراسی قدرت‌های غربی، معرفی فرهنگ و تمدن اسلامی و راه‌های ایجاد تمدن نوین اسلامی، بررسی تحولات غرب مدرن و نتایج و پیامدهای آن، از محورهای بسط یافته در این کتاب است.

پنج اثر خواندنی مرکز اسناد انقلاب برای تعطیلات نوروز

«دعوت بی‌واسطه» را علی نوراهان تالیف، و موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر کرده است. این کتاب در 184 صفحه و در قطع پالتویی در قالب دانستنی‌های انقلاب اسلامی برای جوانان چاپ شده است.
علاقمندان می‌توانند برای تهیه این بسته کتاب با 20 درصد تخفیف به صفحه منشورات پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی مراجعه کنند و یا با شماره 22211174 تماس حاصل نمایند.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات