کد خبر: ۵۷۲۶
با عنوان «پاسداشت خدمت و دیانت»،

خاطرات حجت‌الاسلام مطهری یزدی روانه بازار کتاب شد

تازه‌ترین اثر از منشورات موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی در حوزه خاطرات با عنوان «پاسداشت خدمت و دیانت (خاطرات حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین مطهری یزدی)» روانه بازار کتاب شد.
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی - تسنیم نوشت: تازه‌ترین اثر از منشورات موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی در حوزه خاطرات با عنوان «پاسداشت خدمت و دیانت (خاطرات حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین مطهری یزدی)» روانه بازار کتاب شد.

حجت‌الاسلام مطهری‌فرد، از روحانیون انقلابی و یاران امام، از اوان نهضت قدم در مسیر مبارزه نهاد و عمل به تکلیف و ماموریت‌های متعدد، او را به عرصه منبر و خطابه و سفرهای تبلیغی مبارزاتی به کشورهایی چون لبنان، عراق، کویت، پاکستان و هند کشاند. او در همین اثنا چندین بار بازداشت و زندانی شد اما دست از مبارزه نکشید.

خاطرات حجت‌الاسلام مطهری یزدی روانه بازار کتاب شد

ناگفته‌های حجت‌الاسلام مطهری یزدی از حوادث مهم و سرنوشت‌ساز انقلاب بسیار خواندنی است. خاطرات او مشتمل بر هفت فصل است که طی آن فصول، راوی خاطراتش را از برهه‌های مختلف حیات سیاسی خود روایت کرده است. ماجرای سفر به مکه مکرمه همراه با آیت‌الله کفعمی و جریان آشنایی با مبارزات آیت‌الله خامنه‌ای در سیستان و بلوچستان در اولین فصل از کتاب خاطرات حجت‌الاسلام مطهری یزدی روایت می‌شود.

فصل دوم، خاطرات راوی از آغازین سال‌های نهضت اسلامی را دربرمی‌گیرد. حضور او در حوزه علمیه، ماجرای حمله کوماندوهای رژیم پهلوی به مدرسه فیضیه در فروردین 42، ماجرای بازداشت امام و جریان 15 خرداد در همین فصل روایت می‌شود.

در فصل سوم، راوی خاطرات خود از عزیمت به نجف را بازگو می‌کند که از قضا امام خمینی نیز در همان سال‌ها ایام تبعید خود را در نجف می‌گذراندند. دیدار حجت‌الاسلام مطهری یزدی با امام خمینی در نجف از فرازهای مهم این فصل است.

حجت‌الاسلام مطهری‌فرد بعد از حضور در نجف بار دیگر به ایران برگشته و مبارزات خود را ادامه می‌دهد که فصل چهارم و پنجم کتاب به تبیین این مبارزات به نقل از راوی می‌پردازد.

فصل ششم شامل خاطراتی از حجت‌الاسلام مطهری یزدی در کسوت امام جماعت و مدیریت مسجد خداداد است و فصل هفتم و پایانی نظرات و دیدگاه‌ها و خاطرات دیگران را درباره حجت‌الاسلام مطهری یزدی منعکس می‌کند.

علاقمندان می‌توانند برای تهیه این کتاب با قیمت 25 هزار تومان، به صفحه منشورات مرکز اسناد انقلاب اسلامی مراجعه کنند و یا با شماره 22211174 تماس بگیرند.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات