کد خبر: ۵۷۳۰

چاپ دوم مجموعه «ایدئولوژی اصلاحات» روانه بازار نشر شد

چاپ دوم مجموعه «ایدئولوژی اصلاحات» به قلم حمیدرضا اسماعیلی از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی وارد بازار کتاب شد.

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی- فارس نوشت: چاپ دوم مجموعه «ایدئولوژی اصلاحات» از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی وارد بازار کتاب شد.

این مجموعه به قلم حمیدرضا اسماعیلی می‌کوشد ایدئولوژی اصلاحات را در سه جلد مجزا، به روایت حلقه‌های کیان، ملکیان و آیین تحلیل و بررسی کند.


ایدئولوژی اصلاحات اصلاحات به روایت حلقه ملکیان

اصطلاح «حلقه‌ی ملكيان» به مجموعه‌اي از محفل‌های فكري وابسته به مصطفي ملكيان اشاره دارد كه در چند مركز پژوهشي وابسته به حوزه و دانشگاه فعاليت داشتند. حلقه‌ی ملكيان پس از دوران اصلاحات نقش مهمی در ساخت ايدئولوژي اصلاحات برعهده داشت. پس از حوادث سال 88 نیز ملكيان از جمله نظريه‌پردازاني بود كه به همراه سعيد حجاريان تلاش كرد در بازنگري و بازنويسيِ تعريف اصلاحات مشاركت كند.

«ایدئولوژی اصلاحات اصلاحات به روایت حلقه ملکیان» می‌کوشد با دسته‌بندی و بررسی افکار و نظرات ملکیان، به نقد و ارزیابی روند تحول و تطور فکری او از بنیادگرایی تا پروژه عقلانیت و معنویت بپردازد و در مجموع جایگاه ملکیان را در ایدئولوژی جریان اصلاحات مشخص نماید.

چاپ دوم این اثر در قطع رقعی، با قیمت 30 هزار تومان و در 303 صفحه در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

چاپ دوم مجموعه «ایدئولوژی اصلاحات»

ایدئولوژی اصلاحات اصلاحات به روایت حلقه کیان

این اثر به بررسی و تحلیل ایدئولوژی سیاسی ماهنامه کیان اختصاص دارد و می‌کوشد تا به بازشناسی مطالب مطرح شده در این ماهنامه در طول 9 سال دوران انتشار آن بپردازد.

حلقه‌ي کیان نخستین حلقه‌ي برسازنده‌ي ایدئولوژی اصلاحات است که در مجموع اصلاحات دینی را بر انواع دیگر و از جمله اصلاحات سیاسی اولویت می‌‌بخشد. کیان محفل گردهمایی برخی ایدئولوگ‌های اصلاحات است که پیش از تشکیل دولت اصلاحات در آن فعالیت داشتند و محوري‌ترين شخصيت آن عبدالكريم سروش بود.

عناوین فصول پنجگانه کتاب عبارتند از: نقد گفتمان دینی حاکم؛ دوگانه روحانیت و روشنفکر در ایدئولوژی کیان؛ غرب در ایدئولوژی کیان؛ سکولاریسم و حکومت دینی و کیان در دوران اصلاحات.

علاقمندان می‌توانند این اثر را با قیمت 27 هزار تومان تهیه کنند.

چاپ دوم مجموعه «ایدئولوژی اصلاحات»

ایدئولوژی اصلاحات اصلاحات به روایت حلقه آیین

نویسنده در این کتاب می‌کوشد تا ایدئولوژی سیاسی حسین بشیریه و سعید حجاریان را مورد تحلیل و بررسی قرار دهد. دسته‌بندی منظم و متن روان دو ویژگی مهم این کتاب است که فهم مطالب را برای خواننده بسیار راحت می‌کند.

چاپ دوم این اثر با قیمت 31 هزار تومان، هم‌اکنون برای استفاده علاقمندان آماده شده است.

چاپ دوم مجموعه «ایدئولوژی اصلاحات»

برای تهیه این سه عنوان که به تازگی توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی به چاپ دوم رسیده است، می‌توانید به صفحه منشورات پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی به آدرس www.irdc.ir مراجعه کنید و یا با شماره 22211174 تماس بگیرید.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات