پاسخ حجت‌الاسلام والمسلمین حسینیان به ادعای صالحی

تصویب برجام از الطاف خفیه‌ی الهی بود. اگر تصویب نمی‌شد دولت همه‌ی ناتوانی‌ها و ضعف‌های برنامه‌های اقتصادیش را به گردن مخالفین برجام می‌گذاشت. حالا با تصویب آن باید منتظر گل و بلبل و كنترل تورم و عبور از ركود باشیم كه آقای روحانی وعده می‌داد.
دوشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۰

پایگاه مركز اسناد انقلاب اسلامی؛ انتشار متنی تقطیع شده در روزنامه آرمان در تاریخ ۲۸ مهر كه در آن از حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حسینیان نقل قولی مبنی برای ان كه "تصویب برجام از الطاف خفیه‌ الهی بوده" موجب شد تا خبرنگار رجانیوز گفتگوی كوتاهی با این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی داشته باشد كه متن این گفتگوی كوتاه در ادامه می آید:

آقای حسینیان روزنامه‌ آرمان در تاریخ 94/7/28خبری را از قول جناب‌عالی مبنی بر این‌كه گفته‌اید تصویب برجام از الطاف خفیه‌ الهی بوده به چاپ رسانده و سپس شما را به اظهارنظرهای مختلف و متضاد متهم كرده است. اصل خبر موجب سؤال بسیاری از مردم شده است. لطفاً در این رابطه توضیح دهید.

حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حسینیان: البته اگر روزنامه‌ای مثل آرمان و نویسنده‌ معلوم‌الحالی مثل نویسنده‌ این مقاله علیه امثال بنده ننویسند باید در خود شك كنم. خدا را شاكرم كه دشمنانی از این نوع دارم. اما اصل خبر تحریف شده است. درست مثل این‌كه من گفته‌ام خدایی نیست جز الله و ناقلی قسمت اول خبر را نقل می‌كند و قسمت دوم را یعنی "جز الله" را حذف كند. همه‌ مردم در جریان مخالفت من و دوستان در مورد برجام بوده‌اند. بنابراین باید به این گفته‌ قرآن كه فرموده: «اگر فاسقی خبری را آورد، تحقیق كنید» وظیفه‌ دوستان تحقیق بوده است.

اما آنچه من در بین نمایندگان، بین دوستان، بین خبرنگاران و بین ملاقاتی‌ها در بیمارستان گفته‌ام این است:‌ تصویب برجام از الطاف خفیه‌ الهی بود. اگر تصویب نمی‌شد دولت همه‌ ناتوانی‌ها و ضعف‌های برنامه‌های اقتصادیش را به گردن مخالفین برجام می‌گذاشت. حالا با تصویب آن باید منتظر گل و بلبل و كنترل تورم و عبور از ركود باشیم كه آقای روحانی وعده می‌داد. ثانیاً برجام یك آزمایش الهی بود كه بعضی از مدعیان اصول‌گرایی را به مردم بشناسد. اگر ما میلیاردها خرج می‌كردیم تا به مردم بباورانیم كه این‌ها نان اصول‌گرایی را می‌خورند مردم باورشان نمی‌شد و حالا باور خواهند كرد. این بود آن‌چه آرمان ثناگوی خاندان هاشمی با حذف قسمتی مرتكب تحریف شده است.

نویسنده‌ مقاله سعی نموده است شما را انسانی با مواضع متضاد معرفی كند.

بلكه این خطی بود كه از چند سال پیش توسط یكی از سایت‌های اصول‌گرا دنبال شد، ولی چندی بعد این فرد را وزارت اطلاعات دستگیر كرد معلوم شد از بعضی از عناصر ضدانقلاب پول می‌گرفته تا علیه امثال من مقاله بنویسند. كسانی كه مرا می‌شناسند و بیماری عصبیت هم ندارند می‌دانند كه همواره من از خط امامت و رهبری و آرمان‌های امام خمینی دفاع می‌كرده‌ام و از هیچ‌كس و هیچ جریانی هم نترسیده‌ام. بی‌اعتنا به توهین‌ها و تهمت‌ها سر مواضع خود ایستاده‌ام. البته به هیچ‌كس هم وام‌دار نبوده‌ام كه اگر مواضعش، رفتارش و منشش عوض شود حتماً تا آخر دفاع می‌كنم. همین الآن هم اعلام می‌كنم اگر مواضع آقای روحانی مانند امام ضداستكباری شود و دست از سازش در مقابل غرب بردارد یقیناً از او دفاع خواهم كرد. من اگر می‌خواستم مواضع متضاد بگیرم حتماً مانند بسیاری از این‌ها نان را به نرخ روز می‌خوردم و مواضعم را با قدرت‌مداران همسان‌سازی می‌كردم كه مورد توهین امثال این نویسنده هم قرار نمی‌گرفتم.


این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات