کد خبر: ۵۹۷۷
گزارش| واکنش استان‌ها به فتنه 78

خروش یکپارچه مردم ایران در حمایت از رهبر انقلاب/ تظاهرات‌های مردمی علیه فتنه‌گران در سال 1378

در لبیک به‌ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی و نیز دفاع از ارزش‌های نظام مقدس جمهوری‌اسلامی ایران و همچنین محکوم کردن حرکات مذبوحانه عده‌ای آشوب‌طلب و عناصر ضدانقلاب و هتک حرمت به مقدسات دینی، مردم مسلمان و انقلابی سراسر کشور در حرکتی گسترده و حضوری چشمگیر، بیعت مجدد خود را با ولی‌فقیه اعلام و ضمن نفرت و انزجار از آشوبگران، خواستار مجازات آنان شدند. و در این راستا حضور گسترده مردم سراسر کشور موجب عقب‌نشینی عناصر آشوب‌طلب و تجزیه‌طلب داخلی و خارجی شد.
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ در لبیک به‌ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی و نیز دفاع از ارزش‌های نظام مقدس جمهوری‌اسلامی ایران و همچنین محکوم کردن حرکات مذبوحانه عده‌ای آشوب‌طلب و عناصر ضدانقلاب و هتک حرمت به مقدسات دینی، مردم مسلمان و انقلابی سراسر کشور در حرکتی گسترده و حضوری چشمگیر، بیعت مجدد خود را با ولی‌فقیه اعلام و ضمن نفرت و انزجار از آشوبگران، خواستار مجازات آنان شدند. در ادامه گزارش خبرنگاران کیهان را از راهپیمایی‌های گسترده مردم در سراسر کشور می‌خوانیم:

نقده

مردم آذربایجان ‌غربی با حضور گسترده و چشمگیر خود در راهپیمائی سرکوب آشوب‌طلبان و بیعت با رهبری سنگ تمام گذاشتند. در این زمینه گزارش روزنامه کیهان را از شهر مرزی خوی اینگونه می‌خوانیم: طبقات مختلف مردم مسلمان جنوب استان آذربایجان ‌غربی با صدور بیانیه‌هایی نفرت و انزجار خود را از آشوبگران منافق ابراز داشته و مردم مسلمان نقده نیز با شرکت در راهپیمایی با شکوه ضمن محکوم کردن حرکات هرج و مرج‌طلبان، بیعت مجدد خود را با مقام معظم رهبری اعلام داشتند.

اردبیل

در گزارش خبرنگار کیهان از اردبیل آمده است: ده‌ها هزار نفر از تشکل‌های گروهی مردمی و دانشگاهی استان اردبیل با راهپیمائی دیروز حمایت خود را از بیانات دردمندانه و دلسوزانه رهبر انقلاب اعلام کردند و ضمن سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، خواستار مجازات عوامل آشوب‌طلب اخیر تهران شدند.

ایلام

خروش مردم شهرهای مختلف ایلام و حمایت آن‌ها از رهبری را خبرنگار کیهان اینگونه گزارش می کند: استاندار ایلام در راهپیمایی مردم این شهر گفت: «عمل کردن به‌ دستورات مقام معظم رهبری بر همه ما واجب است و باید آن‌ها را سرلوحه کار خود قرار دهیم».

گزارش خبرنگار روزنامه کیهان از سایر شهرهای ایلام همچون( مهران، دهلران، آبدانان، دره‌شهر، ایوان و شیروان چرداول)، حاکی است که مردم مسلمان و انقلابی این شهرستان‌ها در یک راهپیمایی عظیم جداگانه، ضمن بیعت مجدد با ولی‌فقیه، پرچم آمریکا را به‌ آتش کشیدند و خواستار مجازات عوامل آشوب‌طلب شدند.

کرمانشاه

مردم همیشه در صحنه کرمانشاه نیز مانند سایر شهرهای دیگر انزجار خود را از حرکت توفنده دانشگاه نشان دادند و در این راستا، هزاران تن از اقشار مختلف مردم کرمانشاه دیروز در یک راهپیمائی باشکوه ضمن سردادن شعارهایی با محکوم کردن توطئه‌های اخیر دشمنان انقلاب اسلامی، بار دیگر حمایت قاطع و همه‌جانبه خود را از مقام رهبری اعلام داشتند. راهپیمایان همچنین شعارهایی بر ضد آمریکا، اسرائیل و منافقان سر دادند، همچنین تعداد کثیری از شرکت‌کنندگان کفن‌پوش با رهبر خود میثاق بستند.

شهرهای جنوبی

در گزارش خبرنگار کیهان از اهواز آمده: ده‌ها هزار تن از مردم انقلابی اهواز در لبیک به‌ ندای رهبر انقلاب در محکومیت حرکت منافقان و دشمنان انقلاب در وقایع اخیر تهران، دست به یک راهپیمایی باشکوه در خیابان‌های اهواز زدند و بیعت مجدد خود را با رهبری و فرماندهی کل‌قوا اعلام داشتند و توطئه‌های عوامل آمریکا و اسرائیل را در تهران و چند شهر ایران محکوم کردند.

همچنین دیگر شهرهای جنوبی کشورمان در این همدلی و انسجام حضور و فعالیت داشتند. در ادامه گزارش خبرنگار کیهان تظاهرات مردم بوشهر اینگونه گزارش شده است: بار دیگر فرزندان باوفای انقلاب اسلامی و پیروان راستین راه امام و ولایت، و نوادگان شهید رئیسعلی دلواری در یک راهپیمائی باشکوه و کم‌نظیر در سراسر استان بوشهر شرکت کردند و با ولی‌امر و ولایت‌فقیه عهد و پیمان بستند. راهپیمایان آنگاه با سردادن شعارهایی بر علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی، ندا دادند: ای رهبر آزاده، آماده‌ایم، آماده.

در قسمتی از این گزارش به دیگر شهر پرجمعیت جنوب کشور پرداخته شده است و خروش مردم  بندرعباس اینگونه گزارش شده است: اقشار مختلف مردم بندرعباس در راهپیمائی میثاق با ولایت با شعارهایی بر علیه آمریکا و اسرائیل شرکت کردند و تداوم راه امام و رهبر معظم انقلاب را مورد تاکید قرار دادند.

شیراز

مردم شیراز با تجمع و برگزاری تظاهرات گسترده همراه مسئولین و نهادها مشت محکمی بر دهان فتنه‌انگیزان زدند در این راستا گزارش خبرنگار کیهان را می‌خوانیم: تجمع بزرگ ملی ده‌ها هزار نفری مردم شهیدپرور شیراز در لبیک به‌ ندای رهبر انقلاب در میدان امام حسین(ع) شیراز برگزار شد. در این مراسم که نمایندگان مردم، اما‌م‌جمعه و مسئولان استان فارس حضور داشتند، بر حفظ هوشیاری مردم از توطئه‌های دشمن و حمایت از بیانات رهبر انقلاب تاکید شد.

ساری

خبرنگار کیهان از شهرهای شمال کشور نیز گزارش تظاهرات را مخابره کرده است. در این میان از حضور گسترده مردم ساری اینگونه گزارش می‌کند: مردم مازندران باحضور گسترده خود در راهپیمائی‌های دیروز تلاش مدبوحانه عده‌ای از عوامل مزدور بیگانگان در برهم زدن نظم و امنیت و تعدی به‌حریم ارزش‌های اسلامی را محکوم کردند و با سر دادن شعارهایی در حمایت قاطع از بیانات دردمندانه رهبر معظم انقلاب، خواستار برخورد جدی و پیگیر با عوامل حوادث اخیر دانشگاه شدند.

همچنین آیت‌الله «روحانی»، نماینده ولی‌فقیه در مازندران با صدور اعلامیه‌ای، تجاوزگران به امنیت عمومی را مشتی فریب‌خورده و نادان توصیف کرد و از همه مردم و گروه‌ها خواست تا با پیروی کامل از رهبر معظم انقلاب دشمن اصلی یعنی آمریکای جنایتکار و صهیونیزم ددمنش را فراموش نکنند.

رشت

در ادامه این گزارش شهر رشت، دیگر شهر شمالی کشور که فعالیت چشمگیر در این عرصه داشته‌اند توسط خبرنگار کیهان اینگونه گزارش شده است: اقشار مختلف مردم شهرستان رشت و دیگر شهرهای استان گیلان به‌ ندای رهبر خود لبیک گفتند و دیروز دست به یک راهپیمائی بزرگ زدند. در این راهپیمائی‌ها، مردم بیعت مجدد خود را با رهبری اعلام و انزجار خود را از حوادث اخیر کوی دانشگاه تهران و آشوب‌طلبان داخلی و توطئه‌های استکبار جهانی و عوامل فرصت‌طلب داخلی اعلام کردند و خواستار مجازات عوامل فرصت‌طلب که امنیت ملی را به ‌خطر انداخته بودند، شدند.خروش یکپارچه مردم ایران در حمایت از رهبر انقلاب/ تظاهرات‌های مردمی علیه فتنه‌گران در سال 1378

اراک

ابتکار جالب در شهر اراک حضور دانشجویان در اعتراض به وقایع کوی دانشگاه تهران بود، در این زمینه گزارشگر کیهان اتحاد مردم با دانشجویان و شعار و تظاهرات علیه متجاوزین را اینگونه گزارش می‌کند: راهپیمائی مردمی – دانشجویی بیعت با رهبری با حضور گسترده اقشار مختلف مردم و تاکید بر اطاعت و حمایت از رهبری معظم انقلاب در اراک برگزار شد. همچنین در این راهپیمائی سوء‌استفاده‌های عناصر فرصت‌طلب در به آشوب کشیدن برخی اماکن و تهدید امنیت شهروندان به‌ شدت محکوم شد.

مشهد

در لبیک به ‌ندای حکیمانه رهبر عظیم‌الشان انقلاب اسلامی، قشرهای مختلف مردم انقلابی و شهیدپرور و مومن شهر مقدس مشهد، در صحن امام‌خمینی حرم مطهر امام رضا(ع)، تجمع کردند و ضمن تجدید میثاق و بیعت مجدد و ناگسستنی با ولایت و رهبری و آرمان‌های مقدس انقلاب، توطئه‌های کینه‌توزانه استکبار جهانی و صهیونیسم را با نقش‌آفرینی عوامل و عناصر مزدور و منافق در کشور محکوم کردند، در ادامه این گزارش آمده است:

یادآور می‌شود در پی فرمایش‌های اخیر رهبری و محکوم کردن توطئه‌های دشمنان، انجمن‌ها و تشکل‌های اسلامی و مردمی در استان خراسان با صدور بیانیه‌های جداگانه‌ای ضمن تجدید بیعت با ولایت و رهبری و نظام تحرکات مذبوحانه دشمنان را محکوم کردند. همچنین در سایر شهرستان‌ها و شهرهای استان خراسان، مردم در راهپیمائی‌های گسترده به ‌ندای رهبر انقلاب لبیک گفتند.

زنجان

در گزارش خبرنگار کیهان از مردم شهیدپرور استان زنجان آمده است:  بار دیگر با حضور چشمگیر خود در شهرها و روستاها ضمن بیعتی مجدد با ولی‌فقیه، توطئه‌های دشمنان اسلام در هدف قرار دادن ارکان نظام اسلامی را محکوم کردند و خواستار مقابله شدید مسئولان امنیتی و نظامی با توطئه‌گران و آشوب‌طلبان شدند.

قزوین

حضور ده‌ها هزاری نفری مردم قزوین در راهپیمایی بیعت با رهبری و سرکوب فتنه‌گران در گزارش خبرنگار کیهان اینگونه منعکس شده است: ده‌ها هزار نفر مردم شهیدپرور استان قزوین دیروز طی مراسمی باشکوه دست به راهپیمائی بزرگی زدند و بیعت مجدد خود را با رهبری و حمایتشان را از فرمایش‌های اخیر ولی‌فقیه اعلام کردند. در این راهپیمائی شعارهایی علیه آمریکا، رژیم صهیونیستی و منافقان داده شد.

زاهدان

استان سیستان و بلوچستان و شهرهای مختلف آن بیعت خود را با رهبر انقلاب تجدید کردند و با حضور گرم در راهپیمایی علیه آشوب‌طلبان حمایت خود را از جمهوری‌اسلامی اعلام کردند. بازتاب این راهپیمایی در روزنامه کیهان اینگونه است: اقشار مختلف مردم زاهدان و سایر شهرهای استان سیستان و بلوچستان در یک راهپیمائی باشکوه، حمایت کامل خود را از بیانات مقام معظم رهبری اعلام و ضمن تجدید میثاق و بیعت با آن ولایت امر، آمادگی خویش را برای پاسداری از ارزش‌های اسلام و انقلاب اعلام کردند و ضمن محکوم کردن عناصر فرصت‌طلب، خواستار مجازات عاملان واقعه آشوب در تهران شدند.

سنندج

جمع کثیری از مردم شهرستان سنندج دیروز با حضور در مسجد جامع، اقدام خائنانه عمال وابسته به بیگانه در هدف قراردادن امنیت ملی به‌شدت محکوم و خواستار وحدت ملی و اتحاد و همبستگی همه قشرهای مردم شدند. در این گزارش آمده است: در این مراسم «رمضان‌زاده»، استاندار کردستان ضمن تشکر از حضور مردم گفت: تچمع امروز ما به این خاطر است که به ‌همه کسانی که تحت هر عنوان قصد آشوب دارند بگوئیم که مردم و رهبری خشونت را با هر نام قبول ندارند.

اصفهان

در یک حرکت کم‌سابقه قشرهای مختلف مردم مومن و همیشه در صحنه اصفهان در لبیک به‌ندای حکیمانه رهبر انقلاب و محکوم کردن تلاش برخی از افراد آشوبگر و هرج‌ومرج‌طلب را در یک تجمع و همایش وفاق ملی شرکت کردند و ندای وحدت و همدلی سر دادند. در این اجتماع که در مسجد سید از سوی آیت‌الله مظاهری رئیس حوزه علمیه اصفهان و شورای هماهنگی تبلیغات برپا شد، شرکت‌کنندگان با بیعت مجدد با رهبری انقلاب، بر حفظ ارکان مقدس نظام جمهوری ‌اسلامی ایران و وحدت حول محور ولایت ‌امر و پیوند ملت با رهبری را تاکید کردند.

تجمع‌کنندگان در مسجد سید که به‌ هزاران تن می‌رسیدند در حالی که در پیشاپیش آنان کفن‌پوشان حرکت می‌کردند با در دست داشتند تمثال رهبر معظم انقلاب با طی خیابان مسجد سید و چهارباغ در میدان انقلاب مقابل دفتر کیهان اصفهان اجتماع کردند و با شعارهای کوبنده خود، حرکت مذبوحانه عوامل ضدانقلاب و نیز حمله به کیهان را محکوم کردند.

گفتنی است: درحالی که مردم شهیدپرور اصفهان با حضور یکپارچه خود پاسخ دندان‌شکنی به ‌عوامل آشوبگر داده ‌بودند و وفاق ملی را به ‌نمایش گذاشتند، در گوشه‌ای از دانشگاه اصفهان گروهی حدود 500 نفر به ‌بهانه «مراسم یادبود شهدای فاجعه خوابگاه دانشگاه تهران»! عزا گرفته بودند.

این تعداد اندک آنگاه پس از پایان مراسم یادبود با شعارهای انحرافی خاتمی خاتمی حمایتت می‌کنیم، طالبان حیا کن، دانشگاه را رها کن، توسعه سیاسی ضرورت جامعه و... صحن دانشگاه را ترک گفتند.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات