کد خبر: ۵۹۸۸
برگ دیگری از جنایات رژیم بعث

روایتی از شهادت مردم ایلام در 28 تیر 1361

براساس این گزارش 25 خانه مسکونی در محله‌های 24 متری ولیعصر، خیابان‌ جمهوری‌اسلامی و محله ژیان با خاک یکسان و ویران شده است و به سی خانه مسکونی؛ 5 باب مغازه و ساختمان‌های مدرسه راهنمائی شهادت؛ کودکستان دانش؛ سالن ورزشی تختی در اطراف نقاط بمباران شده آسیب وارد آمده است.
شنبه ۲۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ 28 تیرماه 1361 هواپیماهای متجاوز صدام نقاط مسکونی و اماکن عمومی شهر ایلام را مورد هدف بمب‌های خود قرار دادند و با انجام جنایتی دیگر عده‌ای از مردم بی‌دفاع را بیرحمانه به‌خاک و خون کشیدند. در گزارش خبرنگار روزنامه جمهوری‌اسلامی در این رابطه آمده است:

در حمله هوایی بمب‌افکن‌های رژیم بعث در ساعت 15:12 دقیقه چند نقطه مسکونی شهر ایلام  به شدت زیر آتش توپ‌خانه رژیم بعث صدام رفت. در اثر این حمله وحشیانه 15 خانه مسکونی ویران و 4 زن و کودک قطعه قطعه شدند و 53 نفر دیگر نیز مجروح شده‌اند. که دو نفر از مجروحین که حالشان وخیم بود جهت مداوا به باختران اعزام شدند.

براساس این گزارش هواپیمای متجاوز صدام در این بمباران ناجوانمردانه 12 بمب بر مناطق مسکونی ایلام رها کرده که 8 عدد از آن‌ها عمل نکرده است. این گزارش حاکیست مردم قهرمان ایلام با شنیدن خبر بمباران به‌ خیابان‌ها ریخته و با کمک امدادگران بیمارستان مجروحین و شهدا را از زیر خروارها خاک بیرون کشیده و به بیمارستان انتقال دادند.

همچنین در این زمینه در گزارش خبرنگار کیهان در رابطه با این حمله هوایی آمده است: ساعت 15:12 دقیقه دو هواپیمای بمب‌افکن عراقی بطور وحشیانه‌ای نقاط مسکونی شهر ایلام را بمباران کردند.

براثر این بمباران 6 نفر شهید، 58 نفر مجروح شدند و 25 خانه ویران شد. برپایه این گزارش مردم مسلمان و ایثارگر شهر مقاوم و شهیدپرور ایلام پس از این حمله جنایتکارانه مزدوران صدامی به‌خیابان‌ها ریخته و با کمک امدادگران، مجروحین و مصدومین این حادثه دلخراش را از زیر خاک‌ها بیرون کشیده و جهت مداوا به بیمارستان انتقال دادند.

ساعت 13:50 دقیقه در حالیکه مردم شهیدپرور ایلام مشغول کمک‌رسانی و دادن خون برای مجروحین و جمع‌آوری شهدا و مصدومین این حادثه بودند بار دیگر جنگنده‌های ارتش بعثی صهیونیستی عراق برفراز شهر ایلام ظاهر شدند که با آتش پدافند هوائی مستقر در منطقه قبل از انجام هرگونه عملیاتی مجبور به‌فرار شدند.

براساس این گزارش 25 خانه مسکونی در محله‌های 24 متری ولیعصر، خیابان‌ جمهوری‌اسلامی و محله ژیان با خاک یکسان و ویران شده است و به سی خانه مسکونی؛ 5 باب مغازه و ساختمان‌های مدرسه راهنمائی شهادت؛ کودکستان دانش؛ سالن ورزشی تختی در اطراف نقاط بمباران شده آسیب وارد آمده است. همچنین انبار کمیته‌امداد امام‌خمینی ایلام واقع در محله ژیان تخریب و به یخچال‌ها و تلوزیون‌های موجود در این انبار خساراتی وارد آمده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات