کد خبر: ۶۰۳۲
واکنش مردم به کشتار حجاج توسط آل سعود در سال 1366

"حمله به حجاج عزیز ایران، جنایت فهد به امر ریگان"

در واکنش به کشتار مردم بی‌دفاع ایرانی و حجاج دیگر کشورهای مسلمان و همچنین محکوم کردن حرکت مذبوحانه رژیم آل‌سعود و متحدانش در هتک حرمت به حریم امن الهی و زائران آن، مردم مسلمان و انقلابی سراسر کشور در حرکتی گسترده و حضوری چشمگیر، اقدام به راهپیمایی در محکوم کردن این حرکت کردند و به‌ دنبال آن خواستار اعلام عزای عمومی در سراسر کشور شدند.
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲

پایگاه مرکز اسناد انقلاب‌اسلامی؛ در واکنش به کشتار مردم بی‌دفاع ایرانی و حجاج دیگر کشورهای مسلمان و همچنین محکوم کردن حرکت مذبوحانه رژیم آل‌سعود و متحدانش در هتک حرمت به حریم امن الهی و زائران آن، مردم مسلمان و انقلابی سراسر کشور در حرکتی گسترده و حضوری چشمگیر، اقدام به راهپیمایی در محکوم کردن این حرکت کردند و به‌ دنبال آن خواستار اعلام عزای عمومی در سراسر کشور شدند. در ادامه گزارش خبرنگار روزنامه جمهوری‌اسلامی را از راهپیمایی گسترده مردم و محکوم کردن این حرکت را می‌خوانیم:

اصفهان

خبرنگار روزنامه جمهوری‌اسلامی از راهپیمایی بی‌سابقه و گسترده مردم اصفهان گزارش می‌کند: راهپیمایی برائت از مشرکین با شرکت گسترده قریب به یک میلیون نفر از مردم شهیدپرور اصفهان به خونخواهی قتل‌عام  وحشیانه حجاج بیت‌الله‌الحرام در مکه مکرمه این شهر امن الهی با شعارهای کوبنده برگزار شد.

در این راهپیمائی بی‌سابقه راهپیمایان با مشت‌های گره کرده فریاد می‌زدند قل‌ هو الله احد، مرگ بر ملک‌فهد، محیط امن حزب‌الله، شد قتلگه حزب‌الله، مرگ بر آل‌سعود و مرگ بر آمریکا، رزمندگان اسلام انتقام – انتقام. و این درحالی بود که شور انقلابی غیرقابل توصیف و خشم از کفار ملحدین و مشرکین در چهره آنان مشهود بود.

پس از طی‌ نمودن مسیرهای از پیش‌تعیین‌شده در میدان امام گرد آمدند و پرچم پرفضاحت آمریکا را در میان فریادهای خشمگینانه مردم به‌آتش کشیدند. در این مراسم آیت‌الله طاهری نماینده امام و امام‌جمعه اصفهان ضمن برشمردن فرازی از پیام امام‌ امت در رابطه با جنایات آمریکا و آل‌سعود مطالبی بیان نمود.

وی در قسمتی از سخنان‌اش گفت: «چه‌ خوب آمریکا انتقامش را توسط آل‌سعود از مردم ما گرفت این فرزندان ابولهب و ابوجهل و ابوسفیان نه فکر حرمت حرم خدا را کردند و نه ماه مبارک را که حتی زائرین غیر ایرانی را به‌ خاک و خون کشیدند».

وی‌ افزود: «ما با این جمعیت کثیر اعلام می‌کنیم یک همچون عنصر بیگانه و ضداسلام و بی‌دین به‌عنوان کلیددار حرمین شریفین و میزبان میهمانان خداوند و حجاج بیت‌الله ‌الحرام به‌هیچ‌وجه صلاحیت ندارد و بایستی از کار برکنار شود».

در پایان مراسم قطعنامه‌ای در هشت ماده قرائت شد و با تکبیر حاضرین تائید گردید. در قسمتی از این قطعنامه ضمن درخواست برخورد قاطع با مجریان این جنایت بزرگ، توطئه قتل عام زائرین بیت‌الله‌ الحرام را جنایت آمریکا دانسته و آمادگی جهت هرگونه جانبازی در ضربه زدن به‌منافع آمریکا در منطقه را اعلام نمودند.

مشهد

در پی اعلام عزای عمومی و مراسم راهپیمایی از سوی دولت جمهوری ‌اسلامی به‌مناسبت شهادت جمعی از زائران خانه خدا توسط مزدوران آمریکایی آل‌سعود خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی از شهر مقدس مشهد گزارش می‌کند: مردم خداجوی و شهیدپرور شهر مقدس مشهد در یکی از بی‌سابقه‌ترین راهپیمائی‌های سال‌های اخیر شرکت نمودند.

راهپیمایان با تجمع در میدان شهدا پس از طی چند خیابان با فریادهای «فهد با آمریکا هماهنگ شد، مکه به خون مسلمین رنگ شده»، «فریاد یا محمدا،کشتند زائر خدا»، نفرت و انزجار خود را از مزدوران خود فروخته و سفاک آل‌سعود اعلام نمودند.

زنان و مردان خشمگین شرکت‌کننده در راهپیمائی با تجمع در صحن امام به‌ سخنان حجت‌الاسلام فردوسی‌پور نماینده مردم مشهد در مجلس شورای‌اسلامی گوش فرا دادند.

ایرانشهر

به‌ دنبال به شهادت رسیدن صدها تن از زائرین خانه خدا در مکه ‌معظمه توسط مزدوران و حاکمان بی‌لیاقت آل‌سعود که به‌تلافی شکست‌های پیاپی و جبران‌ناپذیر آمریکا در خلیج‌فارس انجام گرفته خبرنگار روزنامه جمهوری ‌اسلامی در این رابطه گزارش می‌کند:

 جمعه‌ خونین دیگری با حضور روحانیون اهل تشیع و تسنن، مسئولین ادارات و نهادها، نیروهای نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم تشیع و تسنن از مسجد آل‌رسول شهرستان ایرانشهر، برگزار گردید.

راهپیمایان در طول مسیر با سردادن شعارهای «مرگ بر آل‌سعود، مرگ بر آمریکا»، «کعبه غرق خون است،فهد سرنگون است»، در چهارراه آزادی ایرانشهر اجتماع نموده و به سخنان حجت‌الاسلام شمالی گوش فرا دادند. در پایان قطعنامه‌ای در 5 ماده قرائت و با تکبیر حضار تائید گردید.

سمنان

خبرنگار روزنامه جمهوری ‌اسلامی خروش مردم شهیدپرور شهرستان سمنان را در اعتراض به کشتار حجاج این‌گونه گزارش می‌کند:

مردم مسلمان سمنان با مشت‌های گره کرده انزجار خود را از کشتار وحشیانه حجاج بیت‌الله ‌الحرام اعلام داشتند. به‌ گزارش خبرنگار روزنامه جمهوری ‌اسلامی به ‌دنبال کشتار حجاج بیت‌الله‌ الحرام به دست عمال استکبار جهانی و پلیس جنایتکار سعودی مردم شهیدپرور سمنان اعم از مرد و زن کوچک و بزرگ به ‌خیابان‌ها ریختند و با مشت‌های گره کرده انزجار خود را از کشتار وحشیانه حجاج بیت‌الله ‌الحرام در حرم امن خداوند اعلام داشتند.

مردم شهیدپرور سمنان در حالیکه استاندار، امام‌جمعه مهدی‌شهر، امام جمعه موقت سمنان و جمعی از مسئولین پیشاپیش جمعیت در حرکت بودند در میدان هفت‌‌تیر سمنان تجمع نموده و با سردادن شعارهایی از قبیل «تبت یدا ابی‌لهب،بریده باد دست فهد»، «عزا عزاست امروز روز عزاست امروز، حاجی گلگون کفن پیش خداست امروز»، «مرگ بر آمریکا»، مسیر چند خیابان را طی کردند و در مقابل مسجد امام این شهر قطعنامه یازده ماده‌ای این راهپیمائی را با تکبیر تائید کردند. در این قطعنامه ضمن ابراز انزجار از این عمل وحشیانه، مقابله و عکس‌العمل هماهنگ و حساب‌شده مسئولین را خواستار شدند.

بهشهر

به‌ دنبال کشتار مسلمانان در بیت‌الله ‌الحرام به‌دست مزدوران آمریکا و درنده خویان آل‌سعود گزارشگر روزنامه جمهوری ‌اسلامی از بهشهر گزارش می کند:

 هزاران نفر از مردم حزب‌الله بهشهر در یک راهپیمائی عظیم شرکت نموده و با سردادن شعارهای «مرگ بر استکبار»، «مرگ بر فهد» برائت خود را از مشرکین و حمایت خود را از امام امت تا آخرین قطره خون اعلام داشتند.

شاهرود

به ‌دنبال تهاجم وحشیانه پلیس آل‌سعود به ‌راهپیمائی بزرگ برائت از مشرکین در مکه‌مکرمه و شهیدپرور و مجروح شدن عده کثیری از مهمانان خدا و رسول‌اکرم(ص)، مردم شهیدپرور شاهرود دست به راهپیمائی باشکوهی زدند. در این زمینه گزارشگر خبرنگار روزنامه جمهوری ‌اسلامی این حرکت را اینگونه گزارش می‌کند:

 به ‌همراه مردم سایر شهرهای کشور در محکوم کردن اعمال جنایتکارانه آل‌سعود، اقشار مختلف مردم حزب‌الله و همیشه در صحنه شهرستان شاهرود در یک راهپیمائی بی‌نظیر با سردادن شعارهای «نه‌سازش نه تسلیم»، «تبت یدی ابی‌لهب»، «بریده باد دست فهد»، اعمال وحشیانه عمال مزدور آمریکا و آل‌سعود را محکوم کردند و پرچم آمریکا را به آتش کشیدند. در پایان این راهپیمائی مسئول حوزه علمیه شاهرود پیرامون ابعاد این ‌فاجعه سخنانی ایراد نمود.

آذربایجان شرقی

گزارش خبرنگار رونامه جمهوری ‌اسلامی از خیزش مردم شهرهای مختلف آذربایجان شرقی بدین شرح است:

در اعتراض به اعمال وحشیانه پلیس آل‌سعود و کشتار حجاج بیت‌الله‌ الحرام در مکه‌ مکرمه، مردم حزب‌الله مراغه همگام با دیگر شهرهای میهن ‌اسلامی طی راهپیمایی باشکوه و سردادن شعارهایی از قبیل «هیهات‌منا الذله»، «مرگ بر آمریکا»، «تبت یدی ابی‌لهب»، «بریده باد دست فهد»؛ ضمن عبور از مسیرهای تعیین شده در مصلای این شهر اجتماع نموده و پس از مراسم عزاداری به سخنرانی فرمانده سپاه پاسداران مراغه پیرامون کشتار حجاج بیت‌الله ‌الحرام و مسائل خلیج‌ فارس گوش فرا دادند. در پایان قطعنامه این راهپیمائی در چند ماده مبنی بر تداوم مبارزه با کفر، تجدید بیعت با امام و محکومیت حکام سعودی قرائت و با تکبیر حاضرین تائید شد.

در ادامه این گزارش خبرنگار روزنامه جمهوری ‌اسلامی از شهرستان اهر گزارش می‌کند: به ‌منظور اعتراض به‌ عمل قبیح و ددمنشانه پلیس فاشیست آل‌سعود به زائران و حجاج بیت‌الله‌ الحرام مردم حزب‌الله شهرستان اهر به‌طور یکپارچه در حالیکه پیشاپیش آنان روحانیت مبارز و مسئولین در حرکت بودند راهپیمائی عظیم خود را از محل مسجد سپید شروع و بعد از طی خیابان‌های شهر در حالی که شعار می‌دادند «عزا عزاست امروز شهداء زائران پیش خداست امروز» و «فریاد یا محمدا کشتند زائر خدا» در محل مصلای بزرگ امام اهر تجمع نمودند. ابتدا یکی از روحانیون سخنانی بیان نموده سپس قطعنامه‌ای در یازده ماده قرائت شد و با تکبیر رسای راهپیمایان مورد تائید قرار گرفت. نظیر این مراسم در بخش‌های کلیبر، هوراند، خداآفرین و ورزقان برگزار شد.

همدان

مردم همیشه در صحنه همدان همچون مردم دیگر شهرهای کشور با اعلام عزای عمومی بار دیگر راهپیمائی روز قدس را تکرار نمودند و به طور یکپارچه و منسجم از اوایل بامداد روز یکشنبه در خیابان‌های شهر حضور یافتند. در این زمینه خبرنگار روزنامه جمهوری ‌اسلامی این راهپیمائی را اینگونه گزارش می‌کند:

مردم شهر همدان با حضور در یک راهپیمائی باشکوه عمل وحشیانه پلیس سعودی در به شهادت رساندن حجاج ایرانی را محکوم کردند و پس از عبور از خیابان‌های اصلی شهر در مسجد جامع همدان گرد آمدند و به سخنان امام‌جمعه همدان پیرامون کشتار وحشیانه حجاج گوش فرا دادند. آنگاه مراسم نوحه‌خوانی و سینه‌زنی انجام شد و در پایان قطعنامه 10 ماده‌ای برائت از مشرکین و همبستگی با شهدای مکه‌معظمه قرائت و مورد تائید حاضرین قرار گرفت.

محلات

گزارش خبرنگار روزنامه جمهوری‌اسلامی از راهپیمایی اهالی شهر محلات اینگونه است:

به‌ دنبال حمله ددمنشانه سرسپردگان آمریکایی در مکه ‌معظمه به صفوف فشرده راهپیمایان برائت از مشرکین و اعلام عزای عمومی مردم شهیدپرور و همیشه در صحنه محلات همگام با دیگر اقشار مردم ایران با برپایی راهپیمایی باشکوه در حالیکه در غم از دست‌ رفتگان عزادار بودند. فریاد می‌‌زدند «عزا عزاست امروز»، «حمله به حجاج عزیز ایران جنایت فهد به امر ریگان» و «مرگ بر آمریکا»، پس از عبور از مسیرهای تعیین شده در چهارراه قیام اجتماع نموده و به سخنان یکی از روحانیون در رابطه با جنایت هولناک گوش فرا دادند.

تفرش

خبرنگار رورنامه جمهوری‌اسلامی از تفریش گزارش می‌کند:

در اعتراض به اعمال ددمنشانه حکام فاشیست سعودی این عمال آمریکا در به‌ خاک و خون کشیدن مظلومانه حجاج بیت‌الله ‌الحرام، مردم مقاوم و شهیدپرور تفرش همگام با سایر شهرهای کشور دست به یک راهپیمائی باشکوه زدند و با سردادن شعارهای«مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر فهد و تبت یدی‌ ابی‌لهب»، «بریده باد دست فهد»، اعلام کردند تا آخرین قطره خون خود با خون شهدای جمعه ‌خونین مکه پیمان می‌بندیم. راهپیمایان ضمن تجمع در مقابل سپاه‌پاسداران و فرمانداری به سخنان نماینده مردم تفرش در مجلس شورای ‌اسلامی گوش فرا دادند.

یزد

در پی حمله وحشیانه پلیس فاشیست رژیم آل‌سعود به صفوف فشرده حجاج بیت‌الله الحرام در راهپیمائی بزرگ برائت از مشرکین در خانه امن الهی و به خاک و خون کشیدن گروهی از حجاج، مردم خشمگین و عزادار یزد همگام با سراسر کشور دست به تظاهرات بزرگی زدند. در این زمینه خبرنگار روزنامه جمهوری ‌اسلامی از یزد گزارش می کند:

در اولین ساعات بامداد دیروز به نشانه اعتراض به قتل‌عام حجاج بیت‌الله ‌الحرام به دست نوکران حلقه به ‌گوش آمریکا به خیابان‌ها آمده و ضمن تجمع در میدان آزادی این شهر دست به یک راهپیمائی باشکوه زدند.

براساس این گزارش راهپیمایان با سردادن شعارهای «مرگ بر آل‌سعود»، «مرگ بر آمریکا»، «تبت یدی ابی‌لهب، «بریده باد دست فهد»، «قسم به خون شهدا فهد تو را می‌کشیم» ضمن عبور از خیابان‌های فرخی و امام‌خمینی در کنار تربت پاک سومین شهید محراب آیت‌الله صدوقی اجتماع نمودند.

در این مراسم که آیت‌الله خاتمی امام‌جمعه و نماینده امام، استاندار و جمعی از مسئولین حضور داشتند راهپیمایان ضمن محکوم نمودن رژیم سفاک سعودی، به‌سخنان مسئول عقیدتی سیاسی شهربانی گوش فرا دادند. در پایان قطعنامه راهپیمایی در 12 ماده قرائت شد که با تکبیر حاضرین مورد تائید قرار گرفت.

دزفول

خبرنگار روزنامه جمهوری ‌اسلامی خروش مردم همیشه در صحنه دزفول را در واکنش به کشتار حجاج ایرانی در مکه‌مکرمه را اینگونه گزارش می‌کند:

در پی حمله ددمنشانه پلیس رژیم وابسته عربستان ‌سعودی به جمع تظاهرات حجاج در مکه‌‌معظمه که منجر به شهادت و زخمی شدن هزاران تن از زائران بیت‌الله‌ الحرام گردید، شهر دزفول در ماتم فرو رفت و از صبح روز یکشنبه در کلیه مساجد این شهر صدای قرآن به‌ گوش می‌رسید و پرچم‌های سیاه بر درب مغازه‌ها و بعضی از منازل برافراشته شده بود.

براساس این گزارش مردم مسلمان و شهیدپرور این شهر همگام با دیگر امت حزب‌الله به صورت دسته‌های عزاداری در میدان امام‌خمینی این شهر تجمع کرده و طی یک راهپیمائی تا مصلای نماز جمعه انزجار خود را از این عمل جنایت‌آمیز رژیم آل‌سعود اعلام نمودند.

همین گزارش حاکیست در حالیکه عده‌ای از مردم لباس سیاه بر تن پوشیده بودند با شعارهایی از قبیل فریاد: «یا محمدا کشتند زائر خدا»، «می‌کشم می‌کشم آنکه برادم کشت»، «ما اهل کوفه نیستیم، امام تنها بماند»، بار دیگر با امام و امت‌اسلامی تجدید پیمان کردند که تا آخرین قطره خون خود از دستاوردهای انقلاب پاسداری خواهند کرد. در این مراسم حجت‌الاسلام فروغی امام‌جمعه موقت دزفول در رابطه با جنایات رژیم آل‌سعود سخنانی ایراد کرد.

رودهن

مردم مسلمان و متعهد رودهن و حومه جهت لبیک‌گوئی به پیام دولت و مسئولین کشور اسلامی و محکوم نمودن توطئه استکبار جهانی و فاجعه جمعه خونین مکه‌‌مکرمه و اعلام برائت از مشرکین و همدردی با بازماندگان شهداء بیت‌الله الحرام دست به راهپیمائی باشکوهی زدند. خبرنگار روزنامه جمهوری ‌اسلامی در این زمینه گزارش می‌کند:

مردم رودهن با سردادن شعارهای کوبنده «مرگ بر آمریکا، شوروی، اسرائیل و مرگ بر فهد و تبت یدی ابی‌لهب»، «بریده باد دست فهد»، دست به یک راهپیمائی باشکوه زدند.

راهپیمایان که در پیشاپیش آنها روحانیون حرکت می‌کردند ضمن عبور از خیابان امام‌خمینی در مقابل مسجد علی‌ابن‌ابیطالب این شهر اجتماع نمودند و پس از سخنرانی حجت‌الاسلام میرصانعی قطعنامه‌ای در 9 ماده قرائت کردند و با تکبیر حاضرین مراسم به‌پایان رسید.

گرمسار

گزارش خبرنگار روزنامه جمهوری‌اسلامی از راهپیمایی گرمسار اینگونه است:

در اعتراض به‌عمل ضد انسانی پلیس فاشیست سعودی و عمال استکبار جهانی در حمله ددمنشانه به حجاج بیت‌الله‌ الحرام که منجر به شهادت صدها تن از زائرین خانه خدا شد مردم قهرمان گرمسار به‌ همراه خانواده شهدا، روحانیون، فرماندار در راهپیمائی بی‌نظیر شرکت کرده و با شعارهائی از جمله «تبت یدی ابی‌لهب، بریده باد دست فهد»، ضمن محکوم نمودن اعمال جنایتکارانه حکام آل‌سعود، اعلام نمودند تا آخرین قطره خون خویش در مبارزه با مشرکین و منافقین و ملحدین از پای نخواهند نشست. در ادامه این مراسم حاضرین به سخنان فرماندار گرمسار گوش فرا دادند. در پایان این مراسم مردم با به آتش کشیدن پرچم آمریکا و مجسمه فهد عامل استکبار، انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام نمودند.

بجنورد

خبرنگار روزنامه جمهوری‌اسلامی از بجنورد گزارش می‌کند:

به‌دنبال حمله وحشیانه و ددمنشانه رژیم خود فروخته آل‌سعود که منجر به شهادت جمع کثیری از بهترین زائرین خانه خدا شد، مردم حزب‌الله و شهیدپرور بجنورد با حضور گسترده و عظیم خود در راهپیمائی اعتراض آمیز، جنایت فجیع حکام سعودی را محکوم کردند و بار دیگر با فریاد پر خروش خود و با شعارهای کوبنده لرزه بر اندام استکبار شرق و غرب انداخته و حمایت همه‌جانبه خود را تا آخرین قطره خون از پیام تاریخی امام عزیز اعلام نمودند.

 راهپیمایان با شعارهای «الله‌اکبر، لااله‌الا‌الله، محمدرسول‌الله و مرگ بر آمریکا و مرگ بر فهد»، ضمن عبور از چند خیابان در میدان شهید این شهر اجتماع نمودند و به سخنرانی حجت‌الاسلام ایوبی نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی گوش فرا دادند. در پایان قطعنامه‌ای شش ماده قرائت که با تکبیر حضار تائید گردید.

قزوین

به دنبال حمله پلیس آل‌سعود و به شهادت رساندن حجاج بیت‌الله الحرام که در حال انجام راهپیمائی برائت از مشرکین توسط پلیس‌های نقاب به جهره آمریکایی در مکه اتفاق افتاد. دست به یک راهپیمائی باشکوه زدند، خبرنگار روزنامه جمهوری ‌اسلامی از این راهپیمائی اینگونه گزارش می‌دهد:

 مردم همیشه در صحنه قزوین به پاس خون شهدا و به نشانه اعتراض به این اعمال وحشیانه با حضور یکپارچه و گسترده در خیابان‌های شهر، انزجار و نفرت خود را اعلام کردند. در این راهپیمائی باشکوه که ده‌ها هزار نفر از مردم این شهرستان شرکت کرده بودند با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا و مرگ بر فهد و تبت یدی ابی‌لهب بریده باد دست فهد»، در محل مسجد نبی اجتماع نموده و به سخنان حجت‌الاسلام محمدی مسئول حوزه علمیه قزوین گوش فرا دادند. در پایان قطعنامه راهپیمایی در چند ماده قرائت و به تائید حاضرین رسید.

در ادامه این خبرنگار روزنامه جمهوری‌اسلامی از تاکستان گزارش می‌کند:

در اعتراض به جنایات پلیس آل‌سعود، مردم تاکستان در یک راهپیمائی بی‌سابقه اعمال ننگین سر‌سپردگان آمریکایی حکام‌سعودی را با سردادن شعارهای «تبت یدی ابی‌لهب، بریده باد دست فهد» محکوم کردند. راهپیمایان ضمن عبور از مسیرهای تعیین شده مقابل بسیج سپاه‌ پاسداران اجتماع نموده و با قرائت قطعنامه‌ای در شش ماده توطئه آمریکای جنایتکار را محکوم و پرچم آمریکا را به آتش کشیدند.

همچنین در ادامه این گزارش در رابطه با خروش مردم آبیک آمده است:

در پی ضرب و شتم حجاج حریم امن ‌الهی جمعه خونین مکه‌معظمه که منجر به شهادت و مجروح شدن عده کثیری از زائران خانه‌خدا شد. مردم آبیک و روستاهای اطراف همزمان با دیگر شهرهای میهن ‌اسلامی در یک راهپیمایی باشکوه علیه آمریکای جنایتکار در به شهادت رساندن زائران خانه‌ خدا توسط عمال فاشیست آل‌سعودی که در خانه امن‌‌ الهی روی ابوسفیان‌ها را سفید کردند، نفرت و خشم و انزجار خود را با مشت‌های گره کرده و شعارهای کوبنده اعلام داشتند.

در این مراسم راهپیمایان با سردادن شعارهای «فریاد یا محمدا کشتند زائر خانه خدا، تبت یدی ابی‌لهب، بریده باد دست فهد»، «مرگ بر آمریکا، مرگ بر فهد»، ضمن اعلام تنفر و انزجار از عوامل استکبار، بار دیگر با امام امت و رزمندگان اسلام تجدید عهد نمودند.

این گزارش حاکیست در این راهپیمائی یکی از روحانیون پیرامون حمله ددشمنانه پلیس عربستان به زائران مطالبی بیان کرد در پایان قطعنامه‌ای در 7 ماده قرائت گردید و پرچم آمریکا نیز به ‌آتش کشیده شد.

آبادان

به منظور محکوم نمودن رژیم جنایتکار آل‌سعود در کشتار بی‌رحمانه گروهی از میهمانان خدا در بیت‌الله‌ الحرام، اقشار مختلف مردم حزب‌الله و مهاجر جنگ ‌تحمیلی و رزمندگان اسلام در شهرهای هندیجان، ماهشهر، شادگان، سربندر، امیدیه و بهبهان در صفوف منظم در حالیکه ائمه جمعه و جماعات پیشاپیش آنان در حرکت بودند دست به یک راهپیمائی باشکوه زدند. در این زمینه خبرنگار روزنامه جمهوری ‌اسلامی گزارش می‌دهد:

به ‌گزارش خبرنگار جمهوری‌ اسلامی راهپیمایان با سردادن شعارهایی علیه رژیم‌ سعودی و آمریکای جنایتکار، پس از عبور از چند خیابان در محله‌های مختلف تجمع کرده و به سخنان ائمه جمعه و جماعت پیرامون جنایات اخیر رژیم آل‌سعود گوش فرا دادند. در این مراسم سخنرانان کشتار حجاج بیت‌الله ‌الحرام را محکوم کرده و از مسئولین خواستار برخورد قاطع با این اعمال ددمنشانه حکام سعودی شدند.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات