کد خبر: ۶۱۰۸
تجلیل رئیس قوه قضائیه از "یار صدیق حضرت امام"

پیام تسلیت آیت‌الله رئیسی درپی درگذشت حجت‌الاسلام حسینیان

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه طی پیامی درگذشت حجت‌الاسلام و المسلمین روح‌الله حسینیان را تسلیت گفت.
سه‌شنبه ۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه  طی پیامی درگذشت حجت‌الاسلام و المسلمین روح‌الله حسینیان را تسلیت گفت.

این پیام بدین شرح است:

انالله و انّا الیه راجعون

خبر درگذشت حجت‌الاسلام‌والمسلمین روح‌الله حسینیان، در ایام عزای سید و سالار شهیدان عالم، داغی مضاعف بر جان دوستان این یار صدیق حضرت امام رحمت‌الله علیه و رهبری معظم انقلاب نشاند.

این روحانی شجاع و آزاده، عمر پر برکت خود را از عنفوان جوانی تا آخرین ساعات زندگی، وقف خدمت به مسیر نورانی انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام راحل کرد. 

مرحوم حسینیان در دوران مبارزات انقلاب اسلامی، در کسوت قاضی و حاکم شرع، در کسوت نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، در فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی و در مقام یک مورخ برجسته تاریخ انقلاب و رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، تمام تلاش خود را برای  دفاع از انقلاب اسلامی، توسعه نگاه انقلابی و ثبت و ضبط گنجینه‎‌های تاریخی این انقلاب مصروف کرد و هرگز از مسیر حق و آزادگی منحرف و منصرف نشد.

اینجانب مصیبت درگذشت این همکار قدیمی دستگاه قضا را به خانواده محترم، همسنگران و همکاران ایشان در مرکز اسناد انقلاب اسلامی تسلیت گفته و از خداوند متعال حشر با صاحب این ایام حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و صبر برای بازماندگان را مسئلت دارم.

سیدابراهیم رئیسی
رئیس قوه قضائیه

منبع: میزان
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات