دکتر جواد منصوری

یادی از یار صادق امام و رهبری

مرحوم حسینیان در سال‌های اخیر بیشتر توان خود را در جهت نشر معارف اسلامی و تاریخ انقلاب صرف کرد؛ به همین خاطر از پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی امتناع ورزید. نتیجه تلاش وی در حوزه‌‎های مختلف علمی و پژوهشی، آثار ارزشمندی است که از او به یادگار مانده است؛ از مهم‌ترین آثار علمی وی می‌توان به دوره پنج جلدی تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی که جزء کتب مرجع بحساب می‌آید اشاره کرد.
سه‌شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی- دکتر جواد منصوری؛ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَ ما بَدَّلوا تَبْدیلا. 

ارتحال عالمِ مجاهدِ مؤمنِ صادق حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین آقای روح‌الله حسینیان را تسلیت عرض می‌کنم. مرحوم حسینیان مسئولیت‌های مهمی در نظام جمهوری اسلامی عهده‌دار بود که در اجرای این مسئولیت‌ها شجاعت و صراحت منحصر به فردی داشت. نتیجه این صراحت و شجاعت هجمه‌های ناجوانمردانه‌ای است که همواره از سوی دشمنان نظام جمهوری اسلامی به وی تحمیل می‌شود.

آن مرحوم در سال‌های اخیر بیشتر توان خود را در جهت نشر معارف اسلامی و تاریخ انقلاب صرف کرد؛ به همین خاطر از پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی امتناع ورزید. نتیجه تلاش وی در حوزه‌های مختلف علمی و پژوهشی، آثار ارزشمندی است که از او به یادگار مانده است؛ از مهم‌ترین آثار علمی وی می‌توان به دوره پنج جلدی تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی که جزء کتب مرجع بحساب می‌آید اشاره کرد.

در این چند سال اخیر با وجود بیماری‌هایی که داشت با صلابت خاصی مرکز اسناد انقلاب اسلامی را مدیریت می‌کرد. همه تلاش ایشان در مرکز اسناد انقلاب اسلامی این بود که این مرکز در خدمت انقلاب باشد و آثاری با کیفت مطلوب در اختیار مردم قرار گیرد. در این زمینه می‌توان به انتشار صدها کتاب خاطره از شخصیت‌های مختلف اشاره کرد. علاوه بر این، انتشار بیش از 1200 عنوان کتاب در زمینه تاریخ انقلاب اسلامی طی مدت مدیریت آن مرحوم، مرکز اسناد انقلاب اسلامی را به یکی از مراکز و مراجع موفق تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی تبدیل کرده است.

غفران و رحمت الهی بر او باد.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات