مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۶۱۲۲
با صدور پیامی،
حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پیامی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین روح الله حسینیان را تسلیت گفت.
تاریخ انتشار: ۱۹:۵۶ - ۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - 2020August 25

به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام و المسلمین حسینیان را تسلیت گفت. 

متن این پیام به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت عالم روحانی و انقلابی خستگی‌ناپذیر، جناب حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حسینیان موجب تاثر و تالم فراوان گردید. 

مرحوم حجت‌الاسلام حسینیان در دوران مختلف زندگی خویش، چه در دوران مبارزات پیش از انقلاب که بارها طعم شکنجه و زندان طاغوتی را چشید و چه در مسئولیت‌های مختلف انقلابی، فرهنگی و قضایی پس از انقلاب، همواره به نظام اعتقادی و باور انقلابی خویش متعهدانه و فعالانه پایبند ماند. 

این روحانی خدوم که نویسنده‌ای پرکار و فعال نیز بود، در همین اواخر به اتمام ترجمه و تفسیر دوجلدی قرآن کریم نایل آمد و در مرکز اسناد انقلاب اسلامی، با مدیریت و پشتکار خود و همکارانش ده‌ها جلد کتاب در حوزه مستندات و تاریخ انقلاب اسلامی به یادگار گذاشت. 

در کسوت نمایندگی مجلس شورای اسلامی نیز همچون سایر مسئولیت‌های خود انقلابی ماند و انقلابی عمل کرد و برای حفظ اعتقادات و باورهای دینی و سیاسی و ارزش‌های انقلابی خویش ایستادگی کرد.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و نام این روحانی فعال، صادق و ثابت قدم که اخو الشهید نیز بود، این ضایعه را به محضر مقام معظم رهبری، روحانیت و خانواده داغدار ایشان و نیز به همه دوستان و همکاران ایشان به ویژه در مرکز اسناد انقلاب اسلامی تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم و برای آن مرحوم که در ایام سوگواری اباعبدالله الحسین علیه السلام به دیدار حق شتافت، حشر با معصومین(ع) و رحمت واسعه الهی مسئلت می‌کنم.

مصطفی پورمحمدی

دبیرعالی جامعه روحانیت مبارز و رییس هیئت امنای مرکز اسناد انقلاب اسلامی

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر