کد خبر: ۶۱۲۸

سیدمحمد حسینی درگذشت حجت‌الاسلام حسینیان را تسلیت گفت

سید محمد حسینی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیامی فقدان حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی را تسلیت گفت.
چهارشنبه ۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۶
به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، سید محمد حسینی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیامی فقدان حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی را تسلیت گفت.
در این پیام آمده است:

بسمه تعالی

«الذی خلق الموت و الحیوة لیبلوکم ایکم احسن عملا»

درگذشت روحانی پارسا، با فضیلت، انقلابی، شجاع، پیرو صادق امام و یار وفادار رهبری، حضرتحجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حسینیان را تسلیت عرض می‌کنم. مرحوم حسینیان از چهره‌های مبارز دوران انقلاب و از شخصیت‌های صاحب نظر، پرتلاش، موثر و منشا خدمات به مردم و نظام اسلامی در مسئولیت‌های مختلف ازجمله در دستگاه قضایی، نمایندگی مجلس و ریاست مرکز اسناد انقلاب اسلامی بود.
مرحوم حسینیان از چهره‌های مبارز دوران انقلاب و از شخصیت‌های صاحب‌نظر، پرتلاش، موثر و منشا خدمت به مردم و نظام اسلامی در مسئولیت‌های مختلف ازجمله در دستگاه قضایی، نمایندگی مجلس و ریاست مرکز اسناد انقلاب اسلامی بود. با همت والا و اعتقاد راسخ کوشید تا مانع تحریف تاریخ شود و گنجینه‌ی ارزشمندی از رویدادهای 60 سال اخیر، خاطرات بزرگان، مدارک و اسناد انقلاب اسلامی و نیز آثار قلمی خود را به عنوان باقیات صالحات به سیادگار گذارد، تا حقایق نهضت امام خمینی کتمان و یا واژگوننه جلوه داده نشود.
این روحانی غیور در بیان مواضع انقلاب و روشنگری در مورد غربگرایان و روشنفکران بیمار هیچگونه ملاحظه و واهمه از جوسازی‌ها و هیاهوها نداشت؛ مصداق بارزی از مجاهدان فی سبیل‌الله بود که دراه  خدا و انجام تکلیف شرعی از ملامت سرزنش کنندگان هراسی ندارد و در برابر هجمه‌ها و ناسزاها خم به ابرو نمی‌آورند( ولا یخافو لومة لائم).
یک نمونه از این شهامت و صراحت مثال زدنی را در زمانه‌ی حاکمیت سایه‌ی سنگین پیام دوم خرداد شاهد بودیم که یک تنه خط‌شکنی کرد و در برنامه زنده تلویزیونی حرف دل نیروهای انقلاب و همه کسانی را که خون دل می‌خوردند اما جرات بیان نداشتند یا به مصلحت نمی‌دانستند، بر زبان راند و آغازگر نقدی جدی بر فضا و افکار غالب بر آن دوره شد.
حال که روح بلندش بعد از مدت‌ها تحمل بیماری، در ماه ماتم و عزای مولایش حضرت سیدالشهدا، به جوار رحمت حق شتافته، دعا می‌کنیم که بر سفره‌ی «عند ربهم یرزقون» میهمان و با شهدای کربلا محشور شود. روحش شاد و یادش کرامی باد.

سید محمد حسینی
وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات