کد خبر: ۶۱۷۹
انقلاب اسلامی در بیرجند

اعلامیه روحانیت بیرجند در محکومیت کشتار خونین 17 شهریور 57 + سند

فاجعه 17 شهریور 1357 برگ ننگینی بود که پیکره و پرونده رژیم پهلوی را مختومه اعلام کرد. این ضایعه و کشتار چنان عظیم بود که واکنش‌های مختلف را به همراه داشت. در این راستا علما و بزرگان دینی با ارسال خبر و تلگراف همدردی خود را با این تجاوزگری رژیم پهلوی اعلام داشتند.
دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۲

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ فاجعه 17 شهریور 1357 برگ ننگینی بود که پیکره و پرونده رژیم پهلوی را مختومه اعلام کرد. این ضایعه و کشتار چنان عظیم بود که واکنش‌های مختلف را به همراه داشت. در این راستا علما و بزرگان دینی با ارسال خبر و تلگراف همدردی خود را با این تجاوزگری رژیم پهلوی اعلام داشتند. در این زمینه در یکی از اسناد که در آرشیو مرکز اسناد انقلاب اسلامی موجود است آمده:

محضر مقدس زعیم عالی‌مقام حضرت آیت‌الله العظمی آقای شیرازی دام‌ظله‌العالی

بعد از اهداء تحیت و سلام و تقدیم ادعیه خالصانه، حوزه علمیه بیرجند با کمال تأثر و تأسف فاجعه مؤلمه اخیر تهران را که روز جمعه هفدهم شهریور 1357 رخ داد و قاطبه مسلمین را عزادار نمود به پیشگاه مقدس آن جناب تسلیت عرض نموده و طول عمر و دوام عزت حضرت مستطاب عالی را مسئلت می‌داریم و در اجراء فرامین و دستوران مراجع عالیقدر تا سر حد امکان از هیچگونه فداکاری دریغ نخواهیم داشت.

اعلامیه روحانیت بیرجند در کشتار خونین 17 شهریور 1357 + سند

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات