کد خبر: ۶۲۰۶
برگی از جنایات رژیم صدام

شهادت کودکان یک روستای عرب‌نشین در اهواز

به دنبال شکست‌های پیاپی صدامیان در مصاف با نیروهای رزمنده اسلام، هواپیماهای متجاوز دشمن به صورت مذبوحانه و دیوانه‌وار یکی از روستاهای عرب‌نشین شمال اهواز را بمباران کردند. در اثر این جنایت، یک دختر بچه و یک پسر بچه از اهالی شهید شدند و ده‌تن دیگر از هموطنان مسلمان عربمان مجروح شدند. دشمن مزدور با این اقدام تجاوزکارانه برای هزارمین‌بار ثابت کرد که نه تنها مقررات بین‌المللی جنگ را رعایت نمی‌کند. بلکه قومیت عرب نیز ماسکی است که چهره خود را با آن پوشانده است.
يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ 23 شهریور 1360 شهر مقاوم و شهیدپرور اهواز بار دیگر هدف حملات توپخانه سنگین و دور زن ارتش مزدور بعثی قرار گرفت که طی آن تلفات و خساراتی به اهالی و مردم غیر نظامی شهر وارد شد. در این راستا 2 کودک شهید و ده تن دیگر مجروح شدند. گزارش خبرنگار روزنامه کیهان از این جنایت ارتش صدام بدین شرح است:

به دنبال شکست‌های پیاپی صدامیان در مصاف با نیروهای رزمنده اسلام، هواپیماهای متجاوز دشمن به صورت مذبوحانه و دیوانه‌وار یکی از روستاهای عرب‌نشین شمال اهواز را بمباران کردند. در اثر این جنایت، یک دختر بچه و یک پسر بچه از اهالی شهید شدند و ده‌ تن دیگر از هموطنان مسلمان عربمان مجروح شدند. دشمن مزدور با این اقدام تجاوزکارانه برای هزارمین‌بار ثابت کرد که نه تنها مقررات بین‌المللی جنگ را رعایت نمی‌کند. بلکه قومیت عرب نیز ماسکی است که چهره خود را با آن پوشانده است.

این گزارش حاکیست بر اثر این عمل ارتش بعثی که بنا به گفته روستائیان ساعت 9 صبح به وسیله دو میگ ارتش بعثی صورت گرفته است. تعداد زیادی بمب‌های عمل کرده و عمل نکرده در نقاط مختلف این روستا که در آن خانه‌های گلی مربوط به ساکنان عرب و چادرهای عده‌ای از جنگ‌زدگان وجود دارد به زمین اصابت کرده است. خبرنگار روزنامه کیهان در دیدار از محل‌های اصابت بمب‌ها گزارش می‌کند: در کنار محل‌های اصابت بمب‌ها خون زیادی مشاهده شد که مخصوصا به مقدار زیاد در فاصله یک خانه تا مدرسه به زمین ریخته شده بود.

چند تن از اهالی این روستا که بلافاصله پس از ورود خبرنگاران به دهکده، در محل حادثه جمع شده بودند با چهره‌های برافروخته و خشمگین از این عمل ددمنشانه خودکامگان بعث اظهار داشتند؛ این خون‌ها مربوط به عزیزان آن‌ها است که بیشتر فرزندان کوچک دارند. بچه‌ها در محلی که تعدادی از بمب‌ها فرود آمده بود مشغول بازی بودند که بمب‌ها اصابت کرده است. همچنین لاشه‌های تعدادی از احشام روستائیان نیز که بر اثر بمباران کشته شده بودند به چشم می‌خورد.


این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات