مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۶۳۲۴
از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی،
تازه‌ترین اثر از منشورات موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی با عنوان «مجلس شورای اسلامی؛ دوره‌ هفتم» روانه بازار کتاب شد، این اثر پژوهشی دربردارنده تمامی ابعاد هفتمین دوره از مجلس شورای اسلامی است.
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۳ - ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - 2020October 28

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی_ایرنا نوشت؛ تازه‌ترین اثر از منشورات موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی با عنوان «مجلس شورای اسلامی؛ دوره‌ی هفتم» روانه بازار کتاب شد. چنانکه پیداست، این اثر، پژوهشی جامع، کامل و دربردارنده تمامی ابعاد هفتمین دوره از مجلس شورای اسلامی است.

در بخشی از مقمه‌ی کتاب می‌خوانیم: «مجلس هفتم شورای اسلامی از خرداد 1383 تا خرداد 1387 و شرایط خاص داخلی و بین‌المللی، مقارن با دو دولت اصلاحات و اصول‌گرا استقرار یافت. به واسطه‌ی حوادث و رویدادهای مهم از جمله تحصن نمایندگان مجلس ششم، استیضاح احمد خرم، محمدرضا اسکندری و محمود فرشیدی، وزیران راه و ترابری، جهاد و کشاورزی و آموزش و پرورش و تصویب طرح دستیابی به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای، طرح منطقی کردن نرخ سود تسهیلات بانکی، جلوگیری از تعطیلی اصل 168 قانون اساسی و ... دارای اهمیت ویژه‌ای می‌باشد.»

مصطفی جوان، مولف این کتاب است. او در این پژوهش می‌کوشد به این سوال پاسخ دهد که: مجلس هفتم شورای اسلامی در چه شرایطی تشکیل شد و چه عملکردی نسبت به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی داشت؟

کتاب «مجلس شورای اسلامی؛ دوره‌ی هفتم» روانه بازار نشر شد

کتاب «مجلس شورای اسلامی؛ دوره‌ی هفتم» شامل مقدمه، پیشگفتار و سه بخش است؛ بخش اول به دو فصل و بخش دوم و سوم، به سه فصل تقسیم می‌شود. کتاب سرانجام با نتیجه‌گیری و فهرست منابع و ضمایم (تصاویر، نمودار و جداول) به پایان می‌رسد.

در بخش اول تاریخچه مجلس و جایگاه آن در اندیشه‌ی رهبران و قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران بررسی شده است. در بخش دوم چگونگی برگزاری انتخابات، رقابت جناح‌های سیاسی در آن، انتخابات داخلی مجلس و عملکرد مجلس هفتم شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفته‌ است. بخش سوم این پژوهش به چگونگی تعامل مجلس هفتم با نهادهای مختلف و مهم نظام پرداخته است.

کتاب «مجلس شورای اسلامی دوره‌ی هفتم»، در 380 صفحه و به قیمت 52 هزار تومان در دسترس علاقمندان قرار گرفته است. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه منشورات سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی، این کتاب را تهیه کنید. علاقمندان همچنین می‌توانند برای تهیه کتاب فوق، به فروشگاه این مرکز واقع در خیابان انقلاب، خیابان شهدای ژاندارمری، جنب مجتمع ناشران مراجعه کنند و یا با شماره 22211174 تماس حاصل نمایند.


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر