به مناسبت سالروز شهادت ادواردو آنیلی،

کتاب «هدیه مسیح» معرفی شد

به مناسیت سالروز شهادت ادواردو آنیلی کتاب «هدیه مسیح» معرفی شد. علاقمندان می‌توانند برای تهیه این کتاب با 20 درصد تخفیف به صفحه منشورات مرکز اسناد انقلاب اسلامی مراجعه کنند.
شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ روز 24 آبان 1379 (برابر با 15 نوامبر سال 2000) ادواردو (مهدی) آنیلی که تشرف او به اسلام شیعی و علاقه‌اش به انقلاب اسلامی ایران در رسانه‌های جهانی و محافل سیاسی خبرساز شده بود به شهادت رسید. ادواردو فرزند سرمایه‌دار بزرگ ایتالیایی بود که مالکیت مجموعه فیات، باشگاه یوونتوس، روزنامه‌های لاستامپا و کوریره دلاسرا تنها گوشه‌ای از دارایی‌های این خاندان محسوب می‌شد.

علاوه بر نحوه درگذشت رازآلود ادواردو، سوالات بسیاری درباره چگونگی تشرف او به تشیع، ارتباط او با انقلاب اسلامی، دیدگاه‌های سیاسی وی و ... وجود دارد. کتاب «هدیه مسیح» که توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و روانه بازار نشر شده است می‌کوشد با بیانی ساده و روان به این پرسش‌ها پاسخ دهد.

کتاب «هدیه مسیح» معرفی شد

زندگی آموزنده و در عین حال افشاکننده‌ی ادواردو آنیلی موجب می‌شود مطالعه این کتاب برای علاقمندان جذاب باشد. نحوه اسلام آوردن ادواردو، واکنش‌های اطرافیان به این موضوع، فشارهای مختلف به ادواردو برای ترک اسلام، ارتباط او با انقلاب اسلامی، شهادت وی و بازتاب‌های این شهادت از جمله محورهای کتاب است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «هفتم فروردین 1360، آنها که توانسته بودند خود را به صفوف اول نماز جمعه برسانند، جوان لاغراندام و بلند قدی را در میان خود می‌دیدند که با نگاه‌های جستجوگرش، هرچیزی را با اشتیاق می‌کاوید و با دقت به سخنان آیت‌الله خامنه‌ای، امام جمعه وقت تهران که توسط مترجمی برایش بازگو می‌شد، گوش می‌سپرد. موقع نماز از همیشه آرام‌تر بود. بعد از نماز، مهر را برداشت و بوسید و بر پیشانی خود گذاشت و بعد، در دست برادران ایمانیش دعای وحدت را خواند. شادمانی و سرور وصف‌ناپذیری در اعماق وجودش احساس می‌کرد..

چاپ هفتم این اثر در قطع پالتویی و 124 صفحه در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. شما می‌توانید «هدیه مسیح» را از «نمایشگاه مجازی کتاب» که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی راه‌اندازی شده است، با 20 درصد تخفیف دریافت کنید.


این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات