کد خبر: ۶۴۱

نهم بهمن ماه در گذار تاریخ

9 بهمن 1380
جورج بوش رئيس جمهور امريكا چند ماه پس از حملات 11 سپتامبر 2001 ايران را همراه عراق و كره شمالي در آنچه كه «محور شرارت» مي‌ناميد قرار داد.

9 بهمن 1357
بختيار گفت فرودگاه‌ها همه باز است ولي من به هيچ وجه استعفا نخواهم داد. امام نيز خطاب به مردم گفت: خائن اصلي را با خفت بيرون كرديد اين نتيجه را هم كه حاشيه‌اي بيش نيست از صحنه خارج كنيد.

9 بهمن 1357
بختيار در پي پيش شرط امام‌خميني براي پذيرفتن وي گفت: استعفا نمي‌دهم و به پاريس نمي‌روم.

9 بهمن 1357
امام‌‌خميني در مصاحبه‌ با مجله مصري «روز‌اليوسف»: مصمم هستيم به هر گونه نفوذ خارجي در ايران خاتمه دهيم. در خاك ايران جائي براي پايگاههاي نظامي وجود ندارد و به هيچ دولتي اجازه دخالت در امور داخلي ايران را نمي‌دهيم.

9 بهمن 1336
32 نفر از مديران سازمان‌‌هاي انتشاراتي آمريكا وارد تهران شدند.

9 بهمن 1331
دكتر مصدق نخست‌وزير به سادچيكف سفير اتحاد جماهير شوروي اطلاع داد كه مدت قرارداد شيلات درياي خزر خاتمه يافته و ايران مايل به تمديد قرارداد نيست.

9 بهمن 1320
پيمان اتحاد ميان ايران، انگلستان و روسيه امروز در تهران به امضاي سه كشور رسيد و نهائي شد. از ايران علي سهيلي وزير خارجه، از انگلستان سرريدز بولارد وزير مختار و از روسيه اسميرنوف سفير كبير پيمان را امضا كردند.

9 بهمن 1307
دولت لايحه خريد 6 ميليون تومان اسلحه از خارج كشور را به مجلس شوراي ملي داد.

9 بهمن 1296
روزتامه « رعد » نوشت ۵۰ نفر در قم بر اثر گرسنگي و سرما جان باختند و تعدادي از آنان هنوز دفن نشده اند. برخي از مردم از خون گوسفندبعنوان غذا استفاده ميكنند ( جنگ جهاني اول )
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات