با صدور پیامی،

مرکز اسناد انقلاب اسلامی درگذشت آیت‌الله مصباح‌یزدی را تسلیت گفت

مرکز اسناد انقلاب اسلامی با صدور پیامی، درگذشت فقیه عالی‌قدر آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی را تسلیت گفت. در این پیام آمده است: آیت‌الله مصباح یزدی در دوران نهضت اسلامی ضمن پایه‌ریزی مبارزه فرهنگی، تنور انقلاب را در مراکز علمی کشور فروزان نگاه داشت. مشاركت در تأسيس مدرسه حقانی و سپس تدريس در آن، بنيان‌گذاری مؤسسه در راه حق، همکاری در انتشار نشریه بعثت و راه‌اندازی نشریه انتقام و ... ازجمله این فعالیت‌های فرهنگی و انقلابي ايشان بود.
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

مرکز اسناد انقلاب اسلامی با صدور پیامی، درگذشت فقیه عالی‌قدر آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی را تسلیت گفت. متن این پیام بدین شرح است:


بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

انالله‌وانا‌الیه‌راجعون

رحلت فقیه پارسا و مجاهد انقلابی، حضرت آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی که بی‌تردید یکی از مفاخر كم‌نظير عالم اسلام بود، موجب تأثر و تألم شد. ایشان در دوران نهضت اسلامی ضمن پایه‌ریزی مبارزه فرهنگی، تنور انقلاب را در مراکز علمی کشور فروزان نگاه داشت. مشاركت در تأسيس مدرسه حقانی و سپس تدريس در آن، بنيان‌گذاری مؤسسه در راه حق، همکاری در انتشار نشریه بعثت و راه‌اندازی نشریه انتقام و ... ازجمله این فعالیت‌های فرهنگی و انقلابي ايشان بود.

تبلیغ مرجعیت امام در نخستین سال‌های نهضت، شرکت در جلسات سریِ روحانیون مبارز، عضویت در حلقه انقلابی موسوم به «گروه یازده ‌نفره»، چاپ و توزیع اعلامیه‌ بر ضد رژیم پهلوی، ارتباط با هیئت‌های مؤتلفه اسلامی و عضویت در «گروه ولایت» بخشی از فعالیت‌های مبارزاتی آیت‌الله مصباح‌یزدی در دوران ستم‌شاهی است.

علامه مصباح‌یزدی همچنین نقش بی‌بدیلی در رشد و اعتلای علوم دینی ایفا کرد. این استاد حوزه، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، جهاد فرهنگی را پیشه ساخت و با راه‌اندازی مراکز علمی، فرهنگی و اسلامی، حرکت ماندگاری را در این عرصه آغاز کرد.

بدون شک رحلت آن عالم فرهیخته و مجاهد، ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر به‌ویژه برای حوزه‌های علمیه کشور خواهد بود. مرکز اسناد انقلاب اسلامی فقدان آن چشمه جوشان علم و معرفت را به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌‌العالی)، شاگردان آن فقیه وارسته و خانواده ایشان تسلیت گفته و از محضر خداوند منان علوّ درجات را برای آن فقید سعید مسئلت دارد.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات