مرکز اسناد انقلاب اسلامی

با صدور پیامی،
مرکز اسناد انقلاب اسلامی با صدور پیامی، درگذشت فقیه عالی‌قدر آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی را تسلیت گفت. در این پیام آمده است: آیت‌الله مصباح یزدی در دوران نهضت اسلامی ضمن پایه‌ریزی مبارزه فرهنگی، تنور انقلاب را در مراکز علمی کشور فروزان نگاه داشت. مشاركت در تأسيس مدرسه حقانی و سپس تدريس در آن، بنيان‌گذاری مؤسسه در راه حق، همکاری در انتشار نشریه بعثت و راه‌اندازی نشریه انتقام و ... ازجمله این فعالیت‌های فرهنگی و انقلابي ايشان بود.
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۳ - ۱۳ دی ۱۳۹۹ - 2021January 02

مرکز اسناد انقلاب اسلامی با صدور پیامی، درگذشت فقیه عالی‌قدر آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی را تسلیت گفت. متن این پیام بدین شرح است:


بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

انالله‌وانا‌الیه‌راجعون

رحلت فقیه پارسا و مجاهد انقلابی، حضرت آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی که بی‌تردید یکی از مفاخر كم‌نظير عالم اسلام بود، موجب تأثر و تألم شد. ایشان در دوران نهضت اسلامی ضمن پایه‌ریزی مبارزه فرهنگی، تنور انقلاب را در مراکز علمی کشور فروزان نگاه داشت. مشاركت در تأسيس مدرسه حقانی و سپس تدريس در آن، بنيان‌گذاری مؤسسه در راه حق، همکاری در انتشار نشریه بعثت و راه‌اندازی نشریه انتقام و ... ازجمله این فعالیت‌های فرهنگی و انقلابي ايشان بود.

تبلیغ مرجعیت امام در نخستین سال‌های نهضت، شرکت در جلسات سریِ روحانیون مبارز، عضویت در حلقه انقلابی موسوم به «گروه یازده ‌نفره»، چاپ و توزیع اعلامیه‌ بر ضد رژیم پهلوی، ارتباط با هیئت‌های مؤتلفه اسلامی و عضویت در «گروه ولایت» بخشی از فعالیت‌های مبارزاتی آیت‌الله مصباح‌یزدی در دوران ستم‌شاهی است.

علامه مصباح‌یزدی همچنین نقش بی‌بدیلی در رشد و اعتلای علوم دینی ایفا کرد. این استاد حوزه، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، جهاد فرهنگی را پیشه ساخت و با راه‌اندازی مراکز علمی، فرهنگی و اسلامی، حرکت ماندگاری را در این عرصه آغاز کرد.

بدون شک رحلت آن عالم فرهیخته و مجاهد، ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر به‌ویژه برای حوزه‌های علمیه کشور خواهد بود. مرکز اسناد انقلاب اسلامی فقدان آن چشمه جوشان علم و معرفت را به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌‌العالی)، شاگردان آن فقیه وارسته و خانواده ایشان تسلیت گفته و از محضر خداوند منان علوّ درجات را برای آن فقید سعید مسئلت دارد.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر