کد خبر: ۶۵۷

هفتم اسفند ماه در گذار تاریخ

7 اسفند 1377
اولين انتخابات سراسري شوراهاي اسلامي شهري و روستائي برگزار شد.

7 اسفند 1367
ادوارد شواردنادزه وزير خارجه وقت اتحاد جماهير شوروي پاسخ ميخائيل گورباچف رئيس‌جمهور كشورش را در حسينيه جماران در حضور امام قرائت كرد.

7 اسفند 1362
بمباران شیمیایی جبهه‌ها توسط رژیم بعث عراق در جریان جنگ تحمیلی با ایران

7 اسفند 1356
وزير خارجه ايران در سفر به بغداد از همتاي عراقي خود خواست فعاليت‌‌هاي امام خميني در عراق را محدود كند.

7 اسفند 1348
در پي پخش جزوات درس ولايت فقيه امام‌خميني، رئيس ساواك طي بخشنامه‌اي به كليه ادارات تابعه از آنان خواست تا در جمع‌آوري و شناسائي عاملين انتشار اين جزوات تلاش كنند.

7 اسفند 1348
اشرف پهلوي به رياست كميسيون حقوق بشر ايران انتخاب شد.

7 اسفند 1346
در درگيري ماموران نظامي با دانشجوياني كه در اعتراض به مفسده‌هاي امير اسدالله علم رئيس دانشگاه تحصن كرده‌اند دهها دانشجو مضروب و مجروح شدند.

7 اسفند 1341
امام‌‌خميني طي بياناتي به مناسبت عيد فطر مردم را به ايستادگي و استقامت در مقابل حكومت شاه فرا خواندند. به گفته ايشان رفراندوم 6 بهمن شاه در سراسر كشور بيش از 2000 نفر همراه نداشت.

7 اسفند 1326
سفارت آمريكا طي نامه‌‌اي به وزارت خارجه ايران خواستار صدور ترياك از ايران به آمريكا شد. در پي اين درخواست وزارت خارجه ايران از وزارت دارائي استعلام كرد و وزارت دارائي اين درخواست را مغاير با سياست اعلام شده ايران پس از خروج متفقين دانست.

7 اسفند 1295
« جان لارنس كالدول » وزير مختار امريكا در ايران در گزارشي به وزارت خارجه كشورش مي نويسد : هيچ كشوري در جهان به اندازه ايران گرفتار حكومت وابسته به سفارتخانه ها نيست .
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات