پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر کرد؛

ویژه‌نامه "روزهای خونین انقلاب"

ویژه‌نامه "روزهای خونین انقلاب" به بررسی قیام‌های خونین مردم در استان‌ها و شهرهای مختلف کشور در بازه زمانی دی ماه 1356 تا بهمن 1357 می‌پردازد. در این ویژه‌نامه گزارش‌هایی از «یکشنبه خونین مشهد» ، «چهارشنبه سیاه اهواز»، «پنجشنبه خونین ارومیه» و همچنین روایت‌هایی از قیام‌های مردم در گلستان، کرمان، یزد، تبریز و سایر شهرها منتشر شده است. بازخوانی فاجعه هفده شهریور، سیزده آبان و هشت بهمن تهران نیز از دیگر موارد ویژه‌نامه "روزهای خونین انقلاب" است.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳

به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، «هشت بهمن 1357» یادآور یکی از خونین‌ترین روزهای انقلاب اسلامی است؛ روزی که عمال رژیم پهلوی به دستور ژنرال هایزر آمریکایی دست به کشتار مردم ایران زدند؛ اما این نه اولین جنایت رژیم شاه بود و نه آخرینِ آن. تاریخ انقلاب اسلامی، روزهای خونین بسیاری را در خود ثبت کرده است. پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی به بهانه سالروز کشتار مردم تهران در میدان انقلاب، ویژه‌نامه "روزهای خونین انقلاب" را منتشر کرد.

ویژه‌نامه "روزهای خونین انقلاب" به بررسی قیام‌های خونین مردم در استان‌ها و شهرهای مختلف کشور در بازه زمانی دی ماه 1356 تا بهمن 1357 می‌پردازد؛ گرچه این خیزش‌ها با آتش اسلحه مواجه شد اما راه پیروزی انقلاب را در گوشه و کنار این کشور گشود.

در این ویژه‌نامه گزارش‌هایی از «یکشنبه خونین مشهد»، «چهارشنبه سیاه اهواز»، «پنجشنبه خونین ارومیه» و همچنین روایت‌هایی از قیام‌های مردم در گلستان، کرمان، یزد، تبریز و سایر شهرها منتشر شده است.

بازخوانی فاجعه هفده شهریور، سیزده آبان و هشت بهمن تهران نیز از دیگر مطالب ویژه‌نامه "روزهای خونین انقلاب" است.

علاقمندان می‌توانند مطالب ویژه‌نامه "روزهای خونین انقلاب" را از اینجا مطالعه کنند.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات