مرکز اسناد انقلاب اسلامی

چهار عنوان از آثار مرکز اسناد انقلاب اسلامی با عناوین «خاطره‌ها (خاطرات آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری)»، «خاطرات و مبارزات حجت‌‌الاسلام‌ فلسفی»، «خاطرات و مبارزات شهید محلاتی» و «فرهنگ شعارهای انقلاب اسلامی» جزو آثار منتخب نخستین جایزه «کتاب تاریخ انقلاب اسلامی» قرار گرفت.
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۲ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - 2021March 14

به گزارش پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی، آیین اختتامیه نخستین جایزه «کتاب تاریخ انقلاب اسلامی» برگزار شد و طی آن آثار منتخب شناخته شدند. در این بین، چهار عنوان از آثار مرکز اسناد انقلاب اسلامی با عناوین «خاطره‌ها (خاطرات آیت‌الله محمدی‌ری‌شهری)»، «خاطرات و مبارزات حجت‌‌الاسلام‌ فلسفی»، «خاطرات و مبارزات شهید محلاتی» و «فرهنگ شعارهای انقلاب اسلامی» در میان آثار برگزیده‌ی اولین دوره از جایزه «کتاب تاریخ انقلاب اسلامی» به چشم می‌خورد.

بر اساس همین گزارش، کتاب «خاطرات و مبارزات حجت‌الاسلام فلسفی» در بخش تاریخ‌شفاهی حائز رتبه اول گردید. این کتاب که با متنی روان و خواندنی نگاشته شده، سیر کامل تاریخ معاصر ایران است که با بیان جذاب حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی فلسفی واعظ شهیر نهضت اسلامی روایت می‌شود. در همین بخش کتاب «خاطرات و مبارزات شهید محلاتی» در رتبه دوم قرار گرفت.

چهار اثر مرکز اسناد انقلاب اسلامی در بین برگزیدگان نخستین جایزه «کتاب تاریخ انقلاب اسلامی»

مجموعه پنج جلدی «خاطره‌ها» نیز شامل خاطرات آیت‌‌الله ری‌شهری از برهه‌های حساس تاریخ انقلاب است که به تازگی از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی تجدید چاپ شده. این اثر نیز در رتبه دوم بخش خاطرات قرار گرفت.

کتاب «فرهنگ شعارهای انقلاب اسلامی» نیز که در رتبه سوم بخش کلیات قرار گرفت بر آن است تا تبدیل شعار به «شور انقلابی» و در پی آن به «شعور انقلابی» را بررسی کند.


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر