به همت موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی،

«خاطرات سید محمد میر محمدصادقی» روانه بازار کتاب شد

تازه‌ترین اثر از منشورات این موسسه با عنوان «فریادی در تاریکی» روانه بازار نشر شد. این اثر خاطرات سید محمد میرمحمدصادقی یکی از شخصیت‌های معاصر است که به د‌لیل حضور د‌ر مبارزات سیاسی و فعّالیت‌های اجتماعی د‌ر جامعه ایرانی منشأ اثر بود‌ه است.
سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۸

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، تازه‌ترین اثر از منشورات این موسسه با عنوان «فریادی در تاریکی» روانه بازار نشر شد. این اثر خاطرات سید محمد میرمحمدصادقی یکی از شخصیت‌های معاصر است که به د‌لیل حضور د‌ر مبارزات سیاسی و فعّالیت‌های اجتماعی د‌ر جامعه ایرانی منشأ اثر بود‌ه است. وی د‌ر زند‌گی خود‌ تجربیات زیاد‌ی را د‌ر زمینه‌های گوناگون آزمود‌ه است. جلوگیری از انحرافات و بد‌عت‌های د‌ینی، پیوستن به صف مبارزین د‌ر حزب ملل اسلامی، مجاهد‌ت د‌ر راه برقراری حکومت اسلامی و تحمل هشت سال اسارت د‌ر زند‌ان‌های رژیم شاه و.‌.‌. گوشه‌ای از فعّالیت‌های اوست. او پس از پیروزی انقلاب اسلامی د‌ر پست‌هایی چون وزارت کار، معاونت وزارت کشاورزی د‌ر امور شیلات و مد‌یریت شرکت شاهد‌ و.‌.‌. به خد‌مت پرد‌اخت.

کتاب خاطرات سیدمحمد میرمحمدصادقی در ده فصل گردآوری شده است. فصل اول این کتاب به پیشینه خانوادگی و دوران کودکی راوی اشاره دارد. فصل دوم این اثر که با عنوان «جوانی، عطش تجربه‌های متفاوت» نام‌گذاری شده است، به حضور آقای میرمحمدصادقی در انجمن ضدبهائیت و کلاس‌های درس آقا رضا اصفهانی پرداخته است. فعالیت‌ در جهت مقابله با اقدامات میسیونرهای مسیحی کلیسای ادونتیست تهران موضوعی است که در این فصل درباره آن سخن گفته شده است.

سومین فصل این کتاب درباره چگونگی جذب سیدمحمد میرمحمدصادقی در حزب ملل اسلامی و فعالیت‌های وی در این حزب بحث می‌کند. فصل چهارم بازگو کننده خاطرات دوران دستگیری، حبس و زندان راوی است، خاطراتی که هشت سال اسارت در زندان قصر و زندان شهربانی بیرجند را روایت می‌کند. فصل پنجم این کتاب به چگونگی آزادی راوی از زندان، روند تحصیلات آکادمیک و همچنین شرایط سیاسی – اجتماعی ایران مقارن با فروپاشی نظام سلطنت پهلوی می‌پردازد. فصل ششم کتاب دربرگیرنده فعالیت‌های راوی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و خدماتی است که وی در معاونت صنایع بنیاد مستضعفان به انجام رسانده است. فصل هفتم به دوران وزارت مهندس سیدمحمد میرمحمدصادقی اشاره دارد. در این فصل راوی به چگونگی حضور خود در دولت‌های شهیدان رجایی و باهنر و همچنین آیت‌الله مهدوی کنی اشاره می‌کند. فصل هشتم این کتاب روایتگر دورانی است که راوی در معاونت وزارت کشاورزی و در راس شیلات ایران به فعالیت مشغول بوده است. حضور در شرکت سرمایه‌گذاری شاهد موضوعی است که در فصل نهم این خاطرات بدان اشاره شده است. فصل دهم و پایانی این اثر هم به خدمات راوی در بنیاد رشد می‌پردازد.

این اثر علاوه بر خاطرات مهندس سیدمحمد میرمحمدصادقی در واقع دربرگیرنده کارنامه‌ای از فعالیت‌ها و خدمات او نیز هست. از این رو در قسمت ضمائم کتاب، فهرستی از مکاتبات او با سران و مسئولان نظام جمهوری اسلامی که در طول چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به تناسب زمان و موضوع به نگارش آنها پرداخته‌اند گنجانده شده است.

کتاب «فریادی در تاریکی» توسط جواد عربانی و رحیم روحبخش تدوین شده و به همت موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است.

«خاطرات سید محمد میر محمدصادقی» روانه بازار کتاب شد

علاقمندان می‌توانند برای تهیه این کتاب با قیمت 100 هزار تومان علاوه بر رجوع به سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی به نشانیwww.irdc.ir، به فروشگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی واقع در: خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری، نبش مجتمع ناشران مراجعه کنند و یا با شماره تلفن 22211174 تماس بگیرند.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات